Sari la conținut
Forum Roportal
Llonelly

Nu se conecteaza programele de sharing

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Probabil din cauza ca portul pe care incearca programul sa se conecteze este blocat.

Cel mai bine ar fi sa vrb cu cei care iti dau internet.

Daca esti intr-un camin studentesc, nu are rost sa faci valuri, pt ca de obicei prin camine sunt multe porturi restrictionate...depinde de camin. In acest caz iti sugerez sa cauti programe de genul HTTP Tunnel, YourFreedom, SocksCap.

Daca ai internet acasa, prin RDS, Astral, Romtelecom, sau alta companie de genul acesta, problema este la tine in calculator. Ar putea fi un antivirus, sau un firewall care iti blocheaza porturile pentru securitate.

 

Este greu sa iti dau un raspuns concret, pentru ca sunt multe variabile de care trebuie tinut cont...insa ti-am dat un punct de plecare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil din cauza ca portul pe care incearca programul sa se conecteze este blocat.

Cel mai bine ar fi sa vrb cu cei care iti dau internet.

Daca esti intr-un camin studentesc, nu are rost sa faci valuri, pt ca de obicei prin camine sunt multe porturi restrictionate...depinde de camin. In acest caz iti sugerez sa cauti programe de genul HTTP Tunnel, YourFreedom, SocksCap.

Daca ai internet acasa, prin RDS, Astral, Romtelecom, sau alta companie de genul acesta, problema este la tine in calculator. Ar putea fi un antivirus, sau un firewall care iti blocheaza porturile pentru securitate.

 

Este greu sa iti dau un raspuns concret, pentru ca sunt multe variabile de care trebuie tinut cont...insa ti-am dat un punct de plecare.

 

am dezactivat firewall-ul si tot nu se conecteaza!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×