Sari la conținut
Forum Roportal
romania_salut

Eroare despre memoria"read" la rulare jocuri

Postări Recomandate

BUNA ZIUA TUTUROR SI BINE V-AM GASIT. SUNT UN UTENTE NOU PE ACEST FORUM SI NU STIU CAM CE INFORMATII TREBUIE SA DAU PT A REZOLVA UNELE PROBLEME .

DE CITEVA SAPTAMANI AM INCERCAT SA JOC UNELE JOCURI (DEJA TERMINATE IN PREALABIL) SI AM AVUT O MARE SURPRIZA.NU REUSEAM SA LE MAI DESCHID DINDU-MI O EROARE EX:0X01023.bcdf face referimentul alla memoria0x00000b8 .la memoria non poteva esere "read".

AM INSTALAT UN PROGRAM(SYSTEM TWEAKER) CREZIND CA VOI REZOLVA CEVA SI ALTA SURPRIZA.ALTA EROARE EX:EROARE H80004005(-2147467259).

O ALTA PROBLEMA BIZARA AM INTINLITO CU YAHOO MESENGER .ACOLO CERE UN PASS.AL MEU ESTE DE 6 NUMERE DAR CIND DESCHID ACEL MS ESTE IMPOSTAT(SI NU REUSESC SA-L ANULEZ)UN ALT PAS DE 8 NR.MENTIONE CA AM DEZINSTALAT SI INSTALAT DIN NOU YAHOO MESENGER AM DEBIFAT CASUTA CU SALVAREA PASS DAR EL TOTUSI SE INCAPATINEAZA DE A RAMINE MEMORAT.CREZIND CA AM FOST INFESTAT CU VIRUSI AM SCANAT IN REPETATE RINDURI CALCULATORUL CU DIVERSI ANTIVIRUSI(NOD 32,BITDEFENDER ONLINE,AVAST,WINDOWS CARE ONE)SI DEASEMENI CU PROGRAM PT CAUTAREA PROGRAMELOR SPION (AD-AWARE SE PERSONAL)SI MENTIONEZ CA NU AM GASIT NICI UN VIRUS

NU ASI DORI SA MERG LA UN CENTRU DE IMFORMATICA DEOARECE ACESTEA IN MAJORITATEA CAZURILOR NU FAC ALTCEVA DECIT REINSTALEAZA SISTEMUL OPERATIV DIN NOU .ACEST LUCRU IL STIU SI EU DAR IN FELUL ACESTA PIERD TOATE PROGRAMELE SI FISIERELE PERSONALE DIN CALCULATOR.

CE SFATURI ATI PUTEA SA-MI DATI ? ?? VA MULTUMESC ANTICIPAT

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BUNA ZIUA TUTUROR SI BINE V-AM GASIT. SUNT UN UTENTE NOU PE ACEST FORUM SI NU STIU CAM CE INFORMATII TREBUIE SA DAU PT A REZOLVA UNELE PROBLEME .

DE CITEVA SAPTAMANI AM INCERCAT SA JOC UNELE JOCURI (DEJA TERMINATE IN PREALABIL) SI AM AVUT O MARE SURPRIZA.NU REUSEAM SA LE MAI DESCHID DINDU-MI O EROARE EX:0X01023.bcdf face referimentul alla memoria0x00000b8 .la memoria non poteva esere "read".

AM INSTALAT UN PROGRAM(SYSTEM TWEAKER) CREZIND CA VOI REZOLVA CEVA SI ALTA SURPRIZA.ALTA EROARE EX:EROARE H80004005(-2147467259).

O ALTA PROBLEMA BIZARA AM INTINLITO CU YAHOO MESENGER .ACOLO CERE UN PASS.AL MEU ESTE DE 6 NUMERE DAR CIND DESCHID ACEL MS ESTE IMPOSTAT(SI NU REUSESC SA-L ANULEZ)UN ALT PAS DE 8 NR.MENTIONE CA AM DEZINSTALAT SI INSTALAT DIN NOU YAHOO MESENGER AM DEBIFAT CASUTA CU SALVAREA PASS DAR EL TOTUSI SE INCAPATINEAZA DE A RAMINE MEMORAT.CREZIND CA AM FOST INFESTAT CU VIRUSI AM SCANAT IN REPETATE RINDURI CALCULATORUL CU DIVERSI ANTIVIRUSI(NOD 32,BITDEFENDER ONLINE,AVAST,WINDOWS CARE ONE)SI DEASEMENI CU PROGRAM PT CAUTAREA PROGRAMELOR SPION (AD-AWARE SE PERSONAL)SI MENTIONEZ CA NU AM GASIT NICI UN VIRUS

NU ASI DORI SA MERG LA UN CENTRU DE IMFORMATICA DEOARECE ACESTEA IN MAJORITATEA CAZURILOR NU FAC ALTCEVA DECIT REINSTALEAZA SISTEMUL OPERATIV DIN NOU .ACEST LUCRU IL STIU SI EU DAR IN FELUL ACESTA PIERD TOATE PROGRAMELE SI FISIERELE PERSONALE DIN CALCULATOR.

CE SFATURI ATI PUTEA SA-MI DATI ? ?? VA MULTUMESC ANTICIPAT

 

spune-ne si ce jocuri incerci sa deschizi. cand iti da erori de memory can not be "read" 0x............ de obicei un dll e de vina. cand apare eroarea asta de obicei scrie si care este numele dll-ului. dezinstaleaza jocul, sterge dll-ul acela si incearca sa reinstalezi jocul.

despre yahoo messenger ce am inteles: deschizi messengerul. trebuie sa pui username-ul si password-ul tau. password-ul tau e de 6 caractere/cifre. mai departe nu am inteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze daca nu am fost destul de expicit si va multumesc pt atentionarile facute.

deasemeni mentionez ca acele jocuri le-am jucat deja ,le-am terminat toate nivelele si de fapt nu este vorba doar de un anumit joc .totusi voi mentiona citeva jocuri:gta vice city(rokstar game), chrome si chrome specforce, playboy.toate aceste jocuri imi dau eroare despre memoria"read"doar ca diferiti 0x0....

in ceea ce priveste yahoomes. :deschid acest program -introduc user name -pass- si bifez casuta ca aceste doua (user name * pass) sa ramina memorate pt a nu mai fi nevoit sa le introduc de fiecare data.Daca dau restart la acest yahoomes logic ar trebui sa ramina username si passul care l-am introdus in prealabil.dar aici apare acea problema strana deoarece username este acelasi care l-am introdus ,dar passul nu mai este cel introdus de mine de 6 nr ci un altul de 8 nr. Acest calculator unde apare eroarea este acasa si nu ar avea nimeni acces la el ca sa introduca in lipsa un alt pass(eventual in gluma).mentionez deasemeni ca acest computer este un portabil marca Pacard Bell AMD SEMPRON PROCESOR 2800+ 1,6GHz,704mb ram.scheda video unichrome pro IGP memoria video de 128.

VA MULTUMESC ANTICIPAT SI ASTEPT CU NERABDARE PROPUNERILE SI CONSIILE DV. CU RESPECT ..PAUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu parola de messenger nu este defapt o problema ... si a mea este exact la fel, de 6 caractere, dar apare ca fiind de 8. Este o tehnica de disimulare - cu alte cuvinte, daca cineva strain are acces la computerul tau, nu poate sti exact cate caractere are parola ta doar uitandu-se la campul de introducere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca acel pass de 8 este doar o desimulare? Atunci de ce nu ma pot loga cu acel pass de 8 ? Trebuie sa-l sterg si apoi sa introduc pass meu.Atunci care este utilitatea casutei de a memora user name e pass?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu siguranta ai un virus. In majoritatea cazurilor antivirusii isi fac treaba doar daca sunt instalati pe un sistem curat. Deageaba vii acum sa il scanezi cu tot felul de tool-uri ca nu va merge. Si de unde ai tras concluzia ca la reinstalare vei pierde tot? In principiu orice program instalat (ce isi pune fisierele in program files respectiv in windows\system32\) se va pierde la reinstalare si asta e de asteptat. Insa muzica, filmele, documentele, kiturile pot fi usor salvate daca e un pic de bunavoiinta. S-ar putea totusi sa nu fi virusat dar in schimb sa-ti lipseasca niste fisiere dll si care nu le mai poti recupera.

Editat de sorin.oltean

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×