Sari la conținut
Forum Roportal
PreOtul

Dragoste si Ura

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut....numele meu este Florin...am 25 de ani..si caut niste raspunsuri sau niste sfaturi...sper ca cineva ma va putea lamuri/ajuta

 

Cu jumatate de an in urma...la locul meu de munca...a venit o angajata noua....dar tin sa precizez ca nu ma atragea deloc....lucrez de la ora 9 dim pana la ora 19:00 seara..si daca schimbam 2-3 cuvinte cu ea..erau prea multe.....Ea are un fund mai maricel...si de asta nici nu ma uitam la ea ca o posibila partenera....asta pana intr-o sambata...in care ma invitat a doua zii (duminica) la o plimbare prin parc cand mia spus asta am ras...ma pufnit rasul...(de parca eram vreo mare vedeta..si venise la mine o amaraciune sa ma invite la dans).....si iam spus ca am treaba si ca nu pot....zilele au trecut am vorbit foarte putin pe urma...asta pana intr-o alta zi in care din interes de serviciu...a trebuit sa intru in vorba cu ea...si am conversat pe tema subuectului de serviciu...si din greseala sau intentionat am facut o gluma la adresa patronului....si ea a zambit...AICI MIA PICAT MIE FISA...a zambit asa frumos....Doamne...nu mai vazusem un asemenea zambet...mi sa zambit in mii si mii de feluri...poate zeci de mii de zambete...dar un zambet ca al ei...nu vazusem nici in cele mau reusite poze ale fotomodelelor....nu stiu cum sa ve ecplic..era un zambet divin....superb...senzational...si...ca drept urmare...m'am indragostit de ea....sau de zambetul ei....nici acum nu stiu....dar am urmat niste ritualuri de imeprechere....care se practica de obicei intr-e 2 persoane....intalniri....saruturi...flori la greu...ursuleti de plus....etc...stiti si voi cum e....dupa vreo 2 luni s-a mutat la mine...am inceput sa traim o adevarat poveste de dragoste...ne iubeam...ma iubea...o iubeam...numai stiam de amici...de familie...nu mai stiam de nimic...daor Eu si cu Ea...ecistam parca pe lumea asta....eram o singura fiinta.......asta pana acum o saptamana...cand eu mare si tare...am inceput sa ma gandesc la femeile din trecutul meu....in care ele imi ofereau sex vaginal...si oral....dar IUBI (EA) meu...imi oferea doar dragoste normala...fara oral fara nimic....si ma invrajbit asta...(TIN SA SPECIFIC CA EA ERA VIRGINA)....si eu suparare mare (adica prostie mare)..am decis sa ma despart de ea....asa ca planuiam cum sa fac asta....sa nu o ranesc..dar in acelasi timp sa o fac..sau sa o oblig sa accepte asta in cele din urma...si in metrou mam gasit eu idiotu sa ma despart de ea...iam spus ca o iubesc...dar daca nu imi face sex oral...nu o mai vreau...si a spus ca nu poate face asa ceva....si a inceput sa planga....nu ma impresionat prea tare...a inceput sa planga si mai tare si ma ruga cu toata fiinta ei sa o accept asa cum este...dar sincer sa fiu...cand am vazut cum tragea de mine si felul in care plangea...ma impresionat in cele din urma..dar eu jmeker...ramaneam pe pozitie...(acum cand stau si ma gandesc la asta...stiu ca am fost cel mai amre nesimti...porc...idiot...cretin...tampit...fraer...intr-un cuvant am fost un MARE CACAT)...si am plecat....am lasato plangand...acum stiu ca a fost cea mai mare greseala din viata mea....si a am ajuns acasa dupa vreo 2 ore....ea nu a mai era in camera mea....se culcase in alta camera...(era si normal...sincer sa fiu sa zic mersi ca nu plecase de acasa).trebuie sa va spun ca in urma cu 2 luni ma repartizat in alta zona de munca patronu...si nu ma mai vedeam cu ea la munca...daor cand ma duceam sa o iau..a doua zi...mi sa facut un dor de ea....simteam ca mor de dorul ei....turbam....m'am invoit si am plecat de la munca..mam dus la sediul ei.....si iam spus ca imi apre rau...o vreau inapoi...nimic.... !!!!!!

 

am incercat a 3-a zi...tot nimic...buchete mari de flori...plecaciuni in fata ei....am si plans in fata ea..( eu care nu mai plansesem decat o data in viata mea...la varsta de 11 ani cand a murit tatal meu)..la un moment dat...am cumparat un buchet mare de flori...si alte 5 flori separate....si mam dus in fata magazinului ei...si am stat sa treaca niste fete pe strada sa le opresc sa ma ajute...cu chiu cu vai am strans 5 fete....si le-am dat fiecaruie cate o floare....si le-am arata cui vreau sa i le dea....si fiecare fata sa ii spuna "TE IUBESC , IARTA-MA" iar ultima sa ii spuna la fel...+ "TE ASTEP AFARA"....a iesit...si iam daruit marele buchet de flori...ma acceptat cu greu inapoi...dar mia spus ca nu mai simte la fel pentru mine....nu ma mai iubeste la fel....si am inceput sa vorbim despre prosita mea mare care am facuto...si mia povestit cum sa simtit....cum dupa tot ce ii spusesem eu candm ma despartisem de ea....a simtit ca toata durerea si toata tristetea din lumea a simtit ca sa adunat in sufletul ei...si ca mai avea putin sa nu faca o prostie de genul sa se taie...dar dupa ce ma acceptat din nou...si iam promis ei si mie insumi ca nu voi mai face asa ceva in veci veacului viati mele...dar..ceva se schimbase....nu se mai bucura cand ma vedea...eu continuam cu florile...ii duceam mereu flori...dar degeaba...nu mai era nimic cum era cu o saptamana in urma...in cele din urma...am intrebato...daca mai simte ceva cand ma saruta..si daca ma mai iubeste....dar mia raspuns cat se poate de sincer la ambele intrebari..."NU"

 

mi-am dat seama cu adevarat atunci cat de mult gresisem...ca nu am stiu ce am langa mine cu adevarat decat cand am pierduto....

si iam spus in felul urmator....."JUR SA TE RECUCERESC"

 

DESI MINTEA MEA PROASTA STIE CA NU O MERIT...MERITA PE CINEVA CARE SA NU O FACA SA SUFERE...INIMA MEA ARE ALTA PARERE.....ASA CUM TRANDAFIRUL ARE NEVOIE DE APA SI DE LUMINA SOARELEUI...ASA CUM OMUL ARE NEVOIE DE AER SA TRAIASCA...ASA CUM OCHI AU NEVOIE DE FRUMUSETE SA SE BUCURE....ASA CUM SUFLETUL ARE NEVOIE DE DRAGOSTE SA SIMTA....ASA SI INIMA MEA ARE NEVOIE DE IUBI MEU...SA POATA BATA IN CONTINUARE....

stiu ca am fost un magar....stiu ca sunt un egoist....dar mi-am promis mie insumi daca mi se va oferi din nou sansa sa fiu iubit din nou de ea...jur sa o iubesc mai frumos ca oricine....jur sa o tin mereu langa pieptul meu indiferent daca va ploua sau va arde soarele pamantul....indiferent daca luna va plange....sau va lumina pamantul cu stelele ei...indiferent cum....JUR SA O RECUCERESC

 

 

pentru cei ce vor raspunde acestui topic....le spun ca au dreptul la orice parere..buna...rea...sfat..bun...rau...sincer sa fiu poate daca cineva mi-ar da in cap cu piatra nu mas supara....as merge mai departe..pentru ca asta e pedeapsa mea...acum imi port crucea oriunde merg....cea ce traesc eu acuma nu e viata....e doar prezenta....fiecare clipa cu ea departe de mine...este un cosmar...si fiecare clipa petrecuta ea alaturi de mine...este un vis...

am sa spun vorba unui intelept......"BARBATI VOR CA EI SA FIE PENTRU FEMEI PRIMA IUBIRE.....IN TIMP CE FEMEILE VOR CA BARBATI SA FIE PENTRU ELE...ULTIMA IUBIRE"

VA SPUN CU TOATA FIINTA MEA CA SE INSALA....PENTRU CA SI EU VREAU CA EA SA FIE ULTIMA MEA IUBIRE PENTRU MINE....

 

..........ACUM....JUDECATI-MA ....MERIT MAI MULT CA ORICINE SA FIU JUDECAT

CU RESPECT

FLORIN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te voi judeca,nici macar nu voi incerca sa iti spun ca ai gresit...la urma urmei care dintre noi nu a gresit niciodata in viata?Tot ce pot sa iti spun e ca femeile uita greu.

Poti sa incerci sa o inviti undeva unde sa puteti fi doar voi doi si sa vorbiti deschis,despre orice,fara inhibitii(daca se poate),sa o asculti,si daca fata mai simte ceva pentru tine,dar tristetea nu o lasa sa continuue,mai ai o sansa,dar daca iti poate spune cu mana pe inima si privindu-te in ochi ca nu te mai iubeste,parerea mea este ca trebuie sa ii dai drumul.

In momentul asta un sfat mai bun nu imi vine imi minte,dar poate te vor putea ajuta ceilalti de pe forum.

Bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O astfel de remarca.. amenintare.. ultimatum... zi-i cum vrei.. ca daca nu-mi faci sex oral, te las.... E o maaaaaaaaare, mare, mare, mare gogomanie. Imi place ce ai scris si m-ai impresionat, dar trebuie mult mai mult decat cateva buchete de flori ca s-o impresionezi. Ceea ce vroiai tu de la ea, puteai obtine, in timp, trebuia sa capete incredere in tine, sa vada actul asta ca pe un rezultat al faptului ca te iubeste, s-o faca de bunavoie si de placere, nu pentru ca i-o ceri tu... Te-ai grabit si ai fost egoist. Ai de munca, dar daca ea te priveste in ochi si-ti spune ca nu te mai vrea... sorry. Ea a stat si s-a gandit mult la ceea ce i-ai zis si la cat inseamna ea pentru tine, daca i-ai cerut asa ceva. Femeile despica firul in 16 si trag concluzii la care nici macar nu te gandesti.

Iti urez succes...

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

of ,totul mi se pare o poveste fara sfarsit ..........cineva tine cu tot dinadinsul sa demonstreze ce fiinte nobile ,de cata iubire pot da dovada barbatii ..........cred ca ar trebui sa-i respecti dorinta si sa nu o fortezi sa ia vreo decizie acum cand inca e proaspat evenimentul neplacut iar daca nu vei avea parte de impacarea la care visezi ..................las-o balta ,fii barbat asa cum ai putut fi magar si mergi mai departe .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer daca `s acum, iti spun ca pe tine fata aia te intereseaza exact la ceea ce ai facut vorbire.

Imi pare rau, da` asta e senzatia mea.

Asa ca nu-ti va fi foarte greu s-o uiti.

Editat de mareexecutor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt, eşti un porc. :tease:

Eu, să fiu

Editat de Hortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..........ACUM....JUDECATI-MA ....MERIT MAI MULT CA ORICINE SA FIU JUDECAT

CU RESPECT

FLORIN

ce sa te mai judecam, ai facut-o singur ...

 

stiu ca am fost cel mai amre nesimti...porc...idiot...cretin...tampit...fraer...intr-un cuvant am fost un MARE CACAT)...si am plecat....am lasato plangand

 

cat despre ea, cat si despre rana profunda pe care i-ai facut-o ... asta e, viata merge inainte, dar... trage-ti invatamintele din povestea asta . :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa-ti spun?..e adevarat ca ai gresit..trebuia sa pui altfel problema..si in timp poate ca ai fi reusit sa o convingi sa fie asa cum iti doreai tu

dar nu cred ca e capat de lume,in mod normal daca te iubeste ar trebui sa te ierte ,ceea ce i-ai spus nu mi se pare o gresala de neiertat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....dar mi-am promis mie insumi daca mi se va oferi din nou sansa sa fiu iubit din nou de ea...jur sa o iubesc mai frumos ca oricine....jur sa o tin mereu langa pieptul meu indiferent daca va ploua sau va arde soarele pamantul....indiferent daca luna va plange....sau va lumina pamantul cu stelele ei...indiferent cum....JUR SA O RECUCERESC

Poţi răm

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×