Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Calitati si defecte

Postări Recomandate

nu stii sensul? pai pesimismul indica ceva negativ deci nu poate fi luat ca o calitate ,poate ai vrut sa zici optimista

pesimist in viata de zi cu zi poate sa fie o calitate fiind optimist s-ar putea sa ai parte de mai multe dezagiri pe cand in cazul pesimistilor ei vad viata in negru si rau nu mai e o dezamagire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Calitati : dobitoc, lenes, anost

Defecte : mandru, critic, betiv

 

Joking... Nu sunt chiar lenes, nici chiar betiv... :lol:

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pesimist in viata de zi cu zi poate sa fie o calitate fiind optimist s-ar putea sa ai parte de mai multe dezagiri pe cand in cazul pesimistilor ei vad viata in negru si rau nu mai e o dezamagire

merci ca ai raspuns in locul meu :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scrieti 3 calitati si 3 defecte pe care le aveti. :cheer: Nu ma intereseaza calitati/defecte legate de fizic (cu ochii verzi), hobby-uri (stiu sa merg pe sarma) etc. Ci doar chestiuni legate de psihic, de interior. O sa le scriu si eu pe ale mele, deocamdata vreau sa vad daca are priza subiectul la public. Revin mai tarziu.

 

1.Calitati: generoasa, muncitoare, curajoasa :)

2.Defecte: orgolioasa, impulsiva, curioasa...prea curioasa! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sociabila, amabila, altruista, generoasa, inimoasa, mandra, orgolioasa, parolista, incapatanata ... ca defecte? tot cele amintite... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

defecte: nehotarata, orgolioasa, incapatanata

calitati: empatica, inteligenta, extrem de sociabila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

calitati: spirit analitic, atent la sentimentele celorlalti, capacitatea de a rezolva o problema mai repede ca ceilalti

defecte: nesociabil, prea altruist (aproape toti profita de asta...), poate un pic de pesimism.....,aaa....si mint mult ;)

 

P.S.: poate ca ar trebui sa discutam intre noi moduri prin care am putea minimaliza defectele si mari calitatile :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P.S.: poate ca ar trebui sa discutam intre noi moduri prin care am putea minimaliza defectele si mari calitatile :jester:

Pai poti sa incepi transformandu-ti defectele in calitati. Daca minti - sa nu mai minti; daca esti nesociabil - sa fii mai sociabil; daca esti pesimist - sa fii optimist etc. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×