Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

toti cei din targu-mures, sighisoara, ludus, tarnaveni, si din tot judetul mures sunt invitati aici.sa ne cunoastem, ajutam,schimbam opinii, ce merge bine, ce merge rau, ce a mai aparut, pierdem vremea,etc.

 

asteptam si parerile celor care au locuit, trecut in vizita pe la noi.

 

toate cele bune

Editat de radu84

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
toti cei din targu-mures, sighisoara, ludus, tarnaveni, si din tot judetul mures sunt invitati aici.sa ne cunoastem, ajutam,schimbam opinii, ce merge bine, ce merge rau, ce a mai aparut, pierdem vremea,etc.

 

asteptam si parerile celor care au locuit, trecut in vizita pe la noi. toate cele bune

 

 

 

 

Secuii sint inclusi in "tot judetul" sau nu? ca in aceste judete sint mai multi unguri, sasi si secui decat romani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa incepem sa facem politica aici, va rog! Si era vorba despre judetul Mures, nu vad pomenindu-se si despre altele.

Si asa, ca nota informativa, aflati ca in judetul Mures, majoritatea sunt de nationalitate romana, asta nu ca ar conta la ceea ce se refera acest tipic.

Radu84 :P sper sa nu fim numai noi 2 mureseni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu o sa incepem sa facem politica aici, va rog! Si era vorba despre judetul Mures, nu vad pomenindu-se si despre altele.

Si asa, ca nota informativa, aflati ca in judetul Mures, majoritatea sunt de nationalitate romana, asta nu ca ar conta la ceea ce se refera acest tipic.

Radu84 :P sper sa nu fim numai noi 2 mureseni!

 

 

 

Judetul Mures a fost Regiunea Mures Authonoma Maghiara cand eu am copilarit acolo in Suseni in anii '50-'60.

N-am degand sa fac nici o politica, doar am intrebat. Desigur, numai voi doi sinteti mureseni! eu sint arizonian !!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Judetul Mures a fost Regiunea Mures Authonoma Maghiara cand eu am copilarit acolo in Suseni in anii '50-'60.

N-am degand sa fac nici o politica, doar am intrebat. Desigur, numai voi doi sinteti mureseni! eu sint arizonian !!!

 

nu suntem numai noi doi si oricine e binevenit atat timp cat nu exista discutii care nu isi au rostul aici. suntem romani,unguri,secui, sasi, tigani,etc in judetul asta. proportia nu ma intereseaza. toti sunt cetateni romani si cu asta am pus punct.

olga, suseni e in harghita :P . prin targu-mures ai fost? sau pe undeva prin judetul mures?

 

marissa tu esti prima! restu pe unde se ascund

 

toate cele bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Radu, probabil Olga vorbeste despre comuna Suseni din judetul Mures, la cativa km de Reghin. Olga, ne lamuresti?

 

Nu stiu pe unde se ascund restul, nu prea am dat de ei pana acum. Mai stiu pe cineva, din Tarnaveni parca. Eu acum stau in Reghin, dar nascuta si crescuta in Tg. Mures. Tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pfui, printr-o adevarata aventura trebuie sa trec pentru a da si eu un reply la topicul muresenilor :good:)

 

Multe salutari din Tarnaveni. Stiu sigur ca pe aici mai sunt useri fie din oras, fie oameni care au locuit la un moment dat aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×