Sari la conținut
Forum Roportal
juve17

Cum sa il/o cuceresc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut am 17 ani , dar si o problema in ceea ce priveste fetele ;) , nu pot spune k nu sunt dragut sau "tandru" ,am gasit chiar si fata potrivita ( de mai multe ori ), dar problema vine in momentul in care trebuie "sa o faci si pe ea sa te placa , kum o placi si tu pe ea" , nu stiu dak expresia fol e buna dar sper ca ma intelegeti. O problema poate fi faptul k sunt prea dragut cu fetele( chiar e o problema?) :blink: .Apropo persoana respectiva este o colega . Poate ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi

Ms mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut am 17 ani , dar si o problema in ceea ce priveste fetele :scare: , nu pot spune k nu sunt dragut sau "tandru" ,am gasit chiar si fata potrivita ( de mai multe ori ), dar problema vine in momentul in care trebuie "sa o faci si pe ea sa te placa , kum o placi si tu pe ea" , nu stiu dak expresia fol e buna dar sper ca ma intelegeti. O problema poate fi faptul k sunt prea dragut cu fetele( chiar e o problema?) :lol: .Apropo persoana respectiva este o colega . Poate ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi

Ms mult.

Parerea mea e ca itzi faci mult prea multe griji dak te va placea sau nu! Ideea generala e sa fi tu insutzi si dak nu o sa te placa ineamna ca probabil nu merita...treci mai departe...mai sunt fete!!!Apropo, nu incerca sa faci lucruri iesite din comun, lucruri pe care de obicei nu le faci.doar asha k sa o impresionezi pt k la un moment dat te va cunoashte cu adevarat (asta dak reusheshti sa o impresionezi cu alea) si o sa creada k o facut o MARE MARE gresheala ... asha ca doar ce tre` sa faci e sa ai incredere in tine (de multe ori o chestie foarte dificila ) si sa fi tu insutzi... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, va rog eu sa dati o tura pe la Regulament, si veti vedea ca acest limbaj care contine sh, tz, k, este interzis. Multumesc!!! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o problema la care ma chinui sa ii gasesc raspunsuri si se pare ca nu le gasesc pe cele bune. m-am despartit de prietena mea, cu care am fost de 5 ani, iar ea s-a combinat cu un tip care o tot seaca de un an si jumatate.

 

Vreau sa o recuceresc, sa o impresionez, si nu stiu ce anume sa fac? am incercat cu mailuri,sms-uri dar se pare ca nu merge, pentru ca simt ca ma minte, si imi spune tot felul de lucruri doar sa o las in pace chiar daca ma iubeste si sufera.

Acum trebuie sa ne vedem fata in fata si o sa o surprind de la flori pana la ai lasa la ea in camera un telefon cu memento care sa sune noaptea si sa-i spuna ca o iubesc...nu mai stiu ce sa fac?

 

voi ce ati face sa impresionati pe cineva pe care iubiti foarte mult???? mai ales ca tipul ala cu care e acum se cam tine scai de ea, ca si lucreaza impreuna...asta ca lucrurile sa fie si mai complicate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa o recuceresc, sa o impresionez, si nu stiu ce anume sa fac?

 

Sarut-o... joaca-te cu ea. Daca nu vrea, ureaza-i mult noroc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o problema la care ma chinui sa ii gasesc raspunsuri si se pare ca nu le gasesc pe cele bune. m-am despartit de prietena mea, cu care am fost de 5 ani, iar ea s-a combinat cu un tip care o tot seaca de un an si jumatate.

 

Vreau sa o recuceresc, sa o impresionez, si nu stiu ce anume sa fac? am incercat cu mailuri,sms-uri dar se pare ca nu merge, pentru ca simt ca ma minte, si imi spune tot felul de lucruri doar sa o las in pace chiar daca ma iubeste si sufera.

Acum trebuie sa ne vedem fata in fata si o sa o surprind de la flori pana la ai lasa la ea in camera un telefon cu memento care sa sune noaptea si sa-i spuna ca o iubesc...nu mai stiu ce sa fac?

 

voi ce ati face sa impresionati pe cineva pe care iubiti foarte mult???? mai ales ca tipul ala cu care e acum se cam tine scai de ea, ca si lucreaza impreuna...asta ca lucrurile sa fie si mai complicate

foarte important e motivul pt care v-ati despartit...daca ai ranit-o foarte rau, vei reusi cu greu sa o impresionezi, dar daca te iubeste nimic nu e imposibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sarut-o... joaca-te cu ea. Daca nu vrea, ureaza-i mult noroc....
Nu ar vrea acest lucru, si nu-mi place sa o fortez...
foarte important e motivul pt care v-ati despartit...daca ai ranit-o foarte rau, vei reusi cu greu sa o impresionezi, dar daca te iubeste nimic nu e imposibil.
motivul pentru care ne-am despartit nu-l stiu nici eu.da, suna ciudat.Totul era ok, iar intr-o zi mi-a dat mesaj ca nu vrea sa mai fim impreuna.Am incercat sa aflu ce se intampla si mi-a spus ca nu ma mai iubeste si vrea sa incerce si cu tipul ala.Am zis ok dupa ce imi respingea orice sentiment, si dupa 2 luni s-a intors sa-mi spuna ca vrea sa incercam din nou, ca i s-a facut dor de mine si ca acum si-a dat seama ca ma iubeste.Apoi dupa 2 saptamani mi-a spus ca ii e f greu sa renunte la celalt tip pentru ca nu i-a gresit cu nimic si se pare ca il iubeste mai mult pe el...si iar a plecat..acum stiu de la prieteni ca tot pe mine m-ar vrea, insa fiind o fire incapatanata a zis ca acum nu ne mai schimba, si daca a facut alegerea asta merge inainte, chiar daca o sa regrete mai tarziu.trebuie sa-i demonsrtrez cat de mult o iubesc, ca sa intelega asta, si vreau mai multe ideei....ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca isi bate joc si de tine si de ala.. Felicatari, asa sa-i spui din partea mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca isi bate joc si de tine si de ala.. Felicatari, asa sa-i spui din partea mea!
Mai nu stiu daca isi bate joc...cand o apuca plansu brusc, cand tremura din toate incheieturile si plange in hohote, cand vine la servici si ia cate un calmant, nu prea cred ca e teatru...ea chiar nu are nimic de castigat din situatia asta, belive me...poate ar fi fost mai usor daca ar fi fost teatruMerci pentru comentarii dar pana la urma ce anume ati face sa impresionati pe cineva?Sunt curios ce idei aveti...situatia este foarte complicata si e greu de povestit pe forum pentru ca ar insemna sa scriu un miniroman.Deci....ce anume ati face sa impresionati pe cineva pe care iubiti???????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iei un pistol si te impusti in cap.. o impresionezi pana la lacrimi.. un miniroman melodramatic... ca deh, tot vb tu de asa ceva :cry:

Sa revin mai copile... In dragoste totul este posibil, dar tu deja ma faci sa rad pana la lacrimi..

Omule, draga omule.. o persoana iubita nu trebuie sa o impresionezi.. adica sa te scremi tu sa faci ceva aparte. Totul vine de la sine, persoana iubita, te iubeste pentru ca esti natural, nu pentru ca scoti tu tot felul de scrematuri prin atitudine si vorbe goale... Las' asa ca merge!

Eu zic sa te aduni pentru ca esti barbat nu carpa, sa nu ii mai dai atata importanta pentru ca e teatru ce face ea...

Pana la urma ce te doare pe tine sa o tot freci atat la rece cu impresionarea asta?

Atunci cand iubesti nu faci asta pentru a impresiona, o faci pentru ca vrei sa-i demonstrezi iubirea ta fata de ea/el.. Fie print-o melodie compusa de tine, fie printr-o floare ce tu crezi ca reprezinta iubirea si puritatea ta pentru pers. cu pricina, fie printr-un sarut cu ochii inchisi.. nu stiu.. la dracu... Imi aduc aminte ca eu intr-o seara eram mort de beat si am zis sa-mi arat adevarata iubire, pe dracu ce minte de copil aveam, am plecat de acasa si m-am dus sa-i aduc un trandafir la ora 1 noaptea... tocmai ca nu voiam sa cumpar, ci sa fur unul pentru ea.. si uite asa am ajuns acasa plin de sange, vai de capul meu si cu trandafirul in dinti.. amintiri frumoase, dar o minte de copil...

O sa te maturizezi si tu si ai sa vezi ca oamenii nu merita nici macar o flecma (scz. limbaj)..

see ya.. si gata, nu cred ca iti mai scriu ca esti pueril...

Editat de Breath_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×