Sari la conținut
Forum Roportal
heidi2007

Albirea dintilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pe piata mondiala exista 2 jucatori importanti: Zoom si Beyond.

 

 

Nu incercati Zoom.Ce putin cei care se stiu ca au dintii sensibili. Am facut eu o sedinta cu procedura Zoom, la stomatolog si mi-am plans de mila vreo 2 zile.Am crezut ca innebunesc de durere. Senzitivitate la cald, la rece, la aer si niste impunsaturi acute ca de cutit ca n-am dormit noptile alea si am umblat cu gura inchisa 48 de ore.Era cat p'acii sa-mi pun o tabla agatata de gat si sa umblu cu creta dupa mine ca sa pot comunica.

Dar asta fiind spus sunt si oameni la care totul a decurs normal.Dupa cum am spus,depinde de sensibilitatea dintilor. De Beyond nu stiu.

 

La ora actuala ai albesc acasa cand e necesar cu Crest White Strips.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite ce discuta si medicii despre acest subiect:

 

http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=3284

 

Pacientilor care folosesc albirea de ani de zile... :doh: Sa fim seriosi, exista vreunul care-si face albiri de 10/15 ani sa zicem? Esti constient si tu ca nu, prin urmare nu au inceput inca se se vada efectele. :blink:

Legat de medicul meu care nu investeste in echipament....Iti spun doar ca are microscop endo, ce zici, investeste?

 

Minnie observ ca nu numai ca esti sceptica dar si comunista.Mi'am facut cont special pt tine.Esti mai inchisa la minte decat orcine pe lumea asta si foarte incapatanata.Am citit mesaj cu mesaj si nu vrei deloc sa intelegi ca poate si totusi e sigur ca organismele difera de la om la om...asa ca eu care am folosit beyond sunt foarte multumita de efectul lui.Si da sunt multe persoane care procedeaza asa.Mama are cabinet si are o multime de clienti.Apropo sunt si fumatoare si bautoare de cafea,cola,etc...nu am nici o carie si am dintii foarte albii.Recunosc ca albul se datoreaza acceleratorului.Din cauza ta si a mai multor persoane inchise la nou Romania nu va evolua niciodata.Ramaneti pe vremea lui Nea Nae.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai bine spala-i din cand in cand cu bicarbonat , ca e mai sanatos ... :nea:

Am incercat si eu cu bicarbonat (amestecat cu putina pasta) si mi-a iritat gingiile de numa numa. :o:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hey! stie cineva vreo metoda de albire a dintilor in afara de cea de la medic? recunosc ca in ultimul timp i-am cam neglijat(a nu se intelege ca nu m-am spalat :lol: ) si au capatat o tenta galbuie... care incepe sa ma deranjeze....astept sugestii :roll:

 

Bicarbonat de sodiu - alimentar! Este usor de rezolvat problema de albire a dintilor folosind pe periuta bicarbonat de sodiu. Se glateste cavitatea bucala cu apa oxigenata sau apa obistuita si asta este tot.

 

Sau mai exista o solutie: "ulei de cuisoare" de la plafar. Se pun 2-3 picaturi peste pasta de dinti pe care o folositi pe periuta si apoi dupa periaj trebuie clatit bine, dar nu se recomanda gravidelor de folosit acest "ulei de cuisoare".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

detartrare acasa se poate face foarte usor si cu rezultate vizibile folosind carbonatul de calciu de la farmacie.

Albirea dintilor (insa nu ca in reviste si in filme) se poate face cu zeama de lamaie, frecand nu numai dantura, chiar si gingia.

Important de subliniat este faptul: nu exagerati! adica nu in fiecare zi, nu agresiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cu bicarbonat obtin rezultate vizibile. e adevarat ca nu albul acela stralucitor de revista sau tv, cum spunea cineva mai sus, dar se vede ca sunt niste dinti sanatosi, curati, ingrijiti... si asta conteaza cel mai mult zic eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Albirea dintilor (insa nu ca in reviste si in filme)

 

Te asigur ca ce vezi tu in reviste sunt ori imbracati sau/si retusati in photoshop. Nimeni nu are dinti albi ca zapada literalmente cum vedem pe la celebritati. Nici chiar ei nu ai au precum se vad in poze.Chiar daca nu mai bem deloc ceai,cafea,vin,nu fumam si albim dintii lunar la dentist (ceea ce nu e oricum recomandat si nu se face) nu o sa avem dinti naturali albi ca aia.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor! a incercat cineva pixul acela pentu albirea dintilor de la miradent - mirawhite oxygen? l-am vazut ieri in farmacia de langa mine si asistenta mi-a spus ca nu-mi poate da detalii despre el ca doar ce l-au primit. m-ar tenta sa mi-l iau dar vreau mai intai niste pareri. multumesc anticipat! :*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu nimic despre acest pix eu in schimb mi-am facut albire acasa cu bezi de albire listerine.....sunt foarte multumita si sunt fabricate de o firma de renume in domeniul igienei orale..eu nu as avea curaj sa incer produse de care nu am mai auzit pana acum si fabricate de nu stiu cine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×