Sari la conținut
Forum Roportal
snow_white_8611

Marturiile de nunti - un aspect modern al evenimentelor

Postări Recomandate

La nunta de aseara nu s-au dat marturii !!! desi erau americani locali din mosi-stramosi ... ???

 

O sa intreb pe cineva mai tirziu sa vad ce-mi va raspunde, peste tot pana acum am primit,

chiar si cand roman cu yugoslava s-au casatorit in San Diego.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fost careva la nunta lor, se stie ceva, sa-a scris pe undeva...?

Interesant cu fata asta, gasita intr-o statie de tramvai si lansata prezentatoare la TVR ajunge sa suceasca inima lui Lazarov si sa si faca nunta cu omul mai mare decit tatal ei...nu credeti ca trebuie nitel discutate toate astea...?

Va astept cu mare interes...! :spiteful:

 

cateva modele dragute!

post-88328-1174733160_thumb.jpg

post-88328-1174733177_thumb.jpg

post-88328-1174733193_thumb.jpg

post-88328-1174733212_thumb.jpg

post-88328-1174733237_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

marturiile se dau la fiecare persoana? sau la fiecare familie???

 

La fiecare persoana. La fiecare familie sa da la sfarsit altceva. Unii dau prajituri, altii sticle cu vin, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La  nunta mea am optat pentru niste marturii comice. Am profitat de faptul ca majoritatea invitatilor erau tineri, open minded si ne-am gandit ca cel mai bine ar prinde un set de invitatii personalizate, haioase. Le-am comandat de la http://www.boutiquewedding.ro/marturii-nunta/iar invitatii au fost placut impresionati. Acum, fiecare sa se gandeasca la invitatii pe care ii are la nunta. Daca majoritatea invitatilor sunt mai conservatori atuncic el mai bine e sa optati pentru ceva clasic. In fine, important e sa le daruiti ceva simbolic, nu o marturie pe care o sa o arunce imediat dupa sau o sa uite de existenta ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cateva intrebari: de unde vine traditia asta? de ce se pierde vreme cu asemnea tampenii bune de pierdut vremea la gradinita?

 

 

ce se face cu 'marturiile' astea dupa ce te-ai intors cu ele de la nunta? le pastrezi in vitrina la loc de cinste?

Editat de Ampera
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In timp cred ca se arunca la gunoi. Sunt ca sa tii minte ca tre 'sa mergi inapoi, ca ai datorie'?

Niste bani dati aiurea, pentru nimic util.

Nu am avut (nu e cazul la cununie civila oricum).....dar noi nu am bisericit si la sala am platit noi toata consumatia ca pana la urma cat pot manca 20 de persoane?

Editat de Kilkoana
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi pastram marturia de la nunta unei colege de birou ca era din flori frumoase aranjat si trebuia lasat la uscat dar iniante sa se usuce ea deja era cu altu' ... ca s-a indragostit cu adevarat!!!  Nici eu n-as da bani pe ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×