Sari la conținut
Forum Roportal
gabibraharu

Pierdere pozitie in google

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va salut pe toti!

 

Sunt foarte bulversat de cateva zile deoarece pozitia pe care o aveam in google pentru doua site-uri www.scolioza.ro si www.hernie-de-disc.ro s-a dus de rapa.

Site-urile sunt foarte noi si inainte de indexarea in google (indexare realizata la 7.02.2007) le gaseam pe poz. 15 - 16 daca cautam dupa cuvinte cheie identice cu numele domeniului ("scolioza" sau "hernie de disc"). Optimizarea pe care eu am incercat sa o realizez (incerc in continuare) banuiesc ca are de suferit la capitolul continut si PR, deoarece titlurile, tag-urile, validarea w3c banuiesc ca sunt in ordine.

Poate cineva sa arunce o privire pe aceste site-uri si sa-mi ofere o parere avizata?

Care credeti ca ar fi urmatorii pasi pe care trebuie sa-i parcurg, marturisesc ca nu am o foarte mare experienta ca SEO-man?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu google trebuie sa ai rabdare.....

 

Dupa indexarea din 18 februarie/19 Feb 2007, siturile tale stau bine:

www.hernie-de-disc.ro locul 7 pe google dupa hernie de disc

www.scolioza.ro locul 13 pe google dupa scolioza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.iwebtool.com/backlink_checker?d...rnie-de-disc.ro

http://www.iwebtool.com/backlink_checker?d....ro&start=2

 

Uite-te peste astea. Incearca sa faci rost de mai multe backlinkuri - eu stiu , forum , directoare , te descurci tu cumva. Daca poti incearca sa le adaugi si un anchor text cu cuvintele cheie pe care te axezi. E destul de usor sa urci mai sus pt domeniul in care esti .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×