Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai merge cineva la teatru?

 

Da, si chiar destul de des in ultima perioada.

Voi ce ati mai vazut si ce recomandari ati avea?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am mai fost de ceva vreme la teatru, dar am fost la Fantoma de la operă de două ori. E opera musical. Dacă vreodată ajungi(-eți) la Londra, la Her Majesty's Theatre se joacă zilnic și merită toți banii.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Super, multumesc! Eu voi ajunge foarte curand la Roma (m-am dat de gol si cu cartile), poate prind ceva frumos in Orasul etern :o: (la teatru/opera/opereta ma refer, ca asa, evident ca sunt muuuulte lucruri frumoase).

Editat de King1
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, King1 a spus:

In urma cu cateva saptamani am fost la Gertrude, regia Purcărete. Divin.

direct la premiera

 

esti boss

 

on- 

 

Livada de visini a lui Eugen Jebeleanu

 

cam hardcore, daca nu erau tobele ar fi fost si mai frumos, e un spectacol bun dar cam complicat de urmarit planurile, ma rog, pregatiti-va batistele

Editat de Maeve.
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
22 minutes ago, Maeve. said:

direct la premiera

 

esti boss

Nu stiu cum am reusit sa prind bilet, cred ca doar norocul m-a ajutat :))

La Afrim nu am mai avut, de la Repetitie pentru o lume mai buna incoace nu am mai prins nimic (sunt si alte spectacole din urma care au mai avut reprezentatii si tot nu am prins bilet - Seaside stories, Ierbar etc).

Editat de King1
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 ore, King1 a spus:

Nu stiu cum am reusit sa prind bilet, cred ca doar norocul m-a ajutat :))

La Afrim nu am mai avut, de la Repetitie pentru o lume mai buna incoace nu am mai prins nimic (sunt si alte spectacole din urma care au mai avut reprezentatii si tot nu am prins bilet - Seaside stories, Ierbar etc).

eh la Afrim se epuizeaza in cinci minute. Nu stiu daca esti pe grupul de fb Mergem la teatru  ....acolo vezi cum se bat aia pe bilete

 

eu vreau sa vad Lumea lui Frank de la Metropolis , e un fel de Tatal ca la Bulandra doar ca altfel....la Afrim nu imi bat capul... ma multumesc cu amintirea spectacolelor vechi si aia e.....pana la urma temele difera dar stilul ramane acelasi 

 

La Gertrude nu stiu daca ma duc, pe o parte ma tenteaza, pe o parte nu stiu daca chiar ar fi pe gustul meu, anyway sunt atatea spectacole care nu sunt sold out si totusi sunt de calitate asa ca nu ma agit foarte tare

Editat de Maeve.
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, in cateva minute se dau... de acord, sunt enorm de multe spectacole bune.

Nu eram pe grup, dar am intrat chiar acum, merci frumos!

 

A, ce am mai vazut relativ recent, pe la final de octombrie, Anomalia, de la Teatrul Marin Sorescu. N-a fost rau, dar putin cam... eclectic si fragmentat. Finalul e insa un plus.

 

Eu ce as vrea sa vad mult de tot e Faustul lui Purcarete. Am auzit atatea de bine... recent am fost la opera la Faust si varianta de opera mi-a placut mult. A, era Andrew Tate in primul rand la spectacol :)))

 

La teatru nu am mai luat/prins bilete pentru perioada urmatoare, am prins unul pe 21 decembrie, insa tot la opera, la Oedip.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, King1 a spus:

Da, in cateva minute se dau... de acord, sunt enorm de multe spectacole bune.

Nu eram pe grup, dar am intrat chiar acum, merci frumos!

 

A, ce am mai vazut relativ recent, pe la final de octombrie, Anomalia, de la Teatrul Marin Sorescu. N-a fost rau, dar putin cam... eclectic si fragmentat. Finalul e insa un plus.

 

Eu ce as vrea sa vad mult de tot e Faustul lui Purcarete. Am auzit atatea de bine... recent am fost la opera la Faust si varianta de opera mi-a placut mult. A, era Andrew Tate in primul rand la spectacol :)))

 

La teatru nu am mai luat/prins bilete pentru perioada urmatoare, am prins unul pe 21 decembrie, insa tot la opera, la Oedip.

eu am prins Faustul cand ne-au dus in turneu cu spect de licenta la Sibiu si ne-au lasat sa intram gratis ca eram studenti invitati... am inteles ca Lohenegrin a lui Purcarete de la ONB e bun. La Craiova se fac multe spectacole experiment pe acolo. Din cate am inteles de la un om al locului Femeia Marii cica e bun a lui Zholdak la Craiova dar nu mai am date de pe teren de ceva vreme. Eu la opera nu ma duc ca nu imi place cine stie ce. Mai mult m-as duce sa vad decorurile =))) ca acolo e scenografie din aia faina. Si am vazut pe fb o Medee in Spania de statea matza-n coada... I-ai cerut nrul lui Andrew?  

 

Eu ma gandesc daca ma pun in ziua spectacolului la rand la casa de bilete poate renunta unul la Oedip-ul de la Bulandra sambata =)) la Tatal am prins bilet ca a renuntat cineva cu doua zile inainte....dar nu stiu...distributia mi se pare un pic cam fortata la Oedipul de sambata.... ii stiu pe majoritatea din alte spectacole si au energii atat de diferite. poate astept  cronica de dupa si vad in ianuarie.. ma mai razgandesc de vreo trei ori pana sambata 

 

ma mai tenteaza sa vad Agnes aleasa lui Dumnezeu de la Nottara e vechi spect asa ca gasesc sigur loc 

Editat de Maeve.
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, King1 a spus:

Da, in cateva minute se dau... de acord, sunt enorm de multe spectacole bune.

Nu eram pe grup, dar am intrat chiar acum, merci frumos!

 

A, ce am mai vazut relativ recent, pe la final de octombrie, Anomalia, de la Teatrul Marin Sorescu. N-a fost rau, dar putin cam... eclectic si fragmentat. Finalul e insa un plus.

 

Eu ce as vrea sa vad mult de tot e Faustul lui Purcarete. Am auzit atatea de bine... recent am fost la opera la Faust si varianta de opera mi-a placut mult. A, era Andrew Tate in primul rand la spectacol :)))

 

La teatru nu am mai luat/prins bilete pentru perioada urmatoare, am prins unul pe 21 decembrie, insa tot la opera, la Oedip.

 

Legat de Faust...o gasesti in Carturesti Carousel

402636072_6870565623022438_4752472407464717554_n.jpg

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×