Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Ce parere aveti de asta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

http://www.gandul.info/articol_29757/firme...ura_emisa_.html

 

 

Vreau sa vad daca stiti de acest act normativ publicat in "Gindul"...si cititi ce-au postat cititorii la " comentarii"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa vad daca stiti de acest act normativ publicat in "Gindul"...si cititi ce-au postat cititorii la " comentarii"...

 

 

 

Am citit in Gindul articolul destul de greu de descifrat ca sa aiba si sens !!! Nu inteleg totusi care este scopul ???

Factura si nu stiu cum !!! de ce se streseaza pe acest document asa de mult???

Daca nu comanda o firma material, n-are din ce lucra si executa comenzi !!! e la mintea copiilor.

Desigur (IRS) agentia de taxare isi da seama ca nu se produce nimic din NIMIC!!!

 

Alta presupunere, furnizorul de materiale raporteaza la randul sau la Agentia de Taxare, IRS pe la noi, la cine si cat a vandut !!! si la acel nivel sper ca munca merge computerizat AUTOMATIZAT !!!

 

La noi asa se intimpla si o factura devine un document justificativ care se poate obtine inca odata daca s-a pierdut, insa pana sa primeasca marfa clientrul, IRS a si nivelat transactia ca ei primesc primii informatia !!!

 

Eu-s de parere ca in loc de atitea legi, sisteme de munca ar trebui inventat si computerizate !!!

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://www.gandul.info/articol_29757/firme...ura_emisa_.html

Vreau sa vad daca stiti de acest act normativ publicat in "Gindul"...si cititi ce-au postat cititorii la " comentarii"...

Fiecare firma va trebui sa predea si Finantelor Publice ce nr aloca firmele facturilor.

Asta se discuta de mai mult timp, pt mine nu e noutate.

 

 

Eu-s de parere ca in loc de atitea legi, sisteme de munca ar trebui inventat si computerizate !!!

Sunt computerizate :roll:

Nu munceste nimeni de mana si la noi s-a inventat computerul :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit in Gindul articolul destul de greu de descifrat ca sa aiba si sens !!! Nu inteleg totusi care este scopul ???

 

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×