Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Votul uninominal!

Postări Recomandate

Tu mai stai la discutii cu Ariminius, omul de PR al lui Patriciu & Company ?

 

uau, omul de PR al lui Patriciu. ROFL!

 

Intr-adevar nu-i mai bine sa stai de vorba cu Che, omul de PR al lui Lenin? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uau, omul de PR al lui Patriciu. ROFL!

 

Intr-adevar nu-i mai bine sa stai de vorba cu Che, omul de PR al lui Lenin? :think:

daca omul crede , are convingeri si-si da viata pt ele......:lol2: ,dar in PSD, nu poate fi vorba de convingeri,,...ci numai de ....MONEY, interese si spagi din banul public, din care s-au infruptat 17 ani !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca omul crede , are convingeri si-si da viata pt ele......:think: ,dar in PSD, nu poate fi vorba de convingeri,,...ci numai de ....MONEY, interese si spagi din banul public, din care s-au infruptat 17 ani !

 

Sigur ca asa e in PSD. Traiesti cu convingerea ca in alte partide nu e la fel? Esti de acord ca asa e si in PD?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca asa e in PSD. Traiesti cu convingerea ca in alte partide nu e la fel? Esti de acord ca asa e si in PD?

Binenteles, insa in PD, inca n-au avut timp sa-si faca un palmares bogat,(dan i. popescu,,nastase,,hrebenciuc,trita fanita etc) iar daca intra votul uninominal n-or sa mai stea acolo pana la pensie !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Votul uninominal ar fi bun daca oamenii ar vota omul, nu partidul pe care il reprezinta, nu micii pe care ii da... ar trebui puse pe internet, pe strazi cvurile candidatilor, cu linkuri pentru documentele oficiale, cv-uri revizuite de catre societatea civila, de catre oameni fara interese politice.

Eu personal as mai pune pe langa calitatile, functiile si performantele viitorilor candidati si absentele pe care le-au avut in Parlament. Sincer nimic nu ma dezgusta mai mult decat cei care sunt alesi dar nu-si fac datoria. De ce au mai fost pusi pe liste dak nu vin? cine sufera din cauza absentelor lor? Tot noi. In scoli exista penalizari pentru cei care lipsesc li se scad notele la purtare, sunt exmatriculati. asa ar trebui facut is in cazul alesilor nostri.

Poate ca o data cu referedumul pentru votul nominal ar trebui sa fie supuse la acelasi vot si penalizari pentru cei care nu-si fac datoria- nu vii la revedere tata, sa vina altul care sa-si faca datoria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Votul uninominal ar fi bun daca oamenii ar vota omul, nu partidul pe care il reprezinta, nu micii pe care ii da... ar trebui puse pe internet, pe strazi cvurile candidatilor, cu linkuri pentru documentele oficiale, cv-uri revizuite de catre societatea civila, de catre oameni fara interese politice.

Eu personal as mai pune pe langa calitatile, functiile si performantele viitorilor candidati si absentele pe care le-au avut in Parlament. Sincer nimic nu ma dezgusta mai mult decat cei care sunt alesi dar nu-si fac datoria. De ce au mai fost pusi pe liste dak nu vin? cine sufera din cauza absentelor lor? Tot noi. In scoli exista penalizari pentru cei care lipsesc li se scad notele la purtare, sunt exmatriculati. asa ar trebui facut is in cazul alesilor nostri.

Poate ca o data cu referedumul pentru votul nominal ar trebui sa fie supuse la acelasi vot si penalizari pentru cei care nu-si fac datoria- nu vii la revedere tata, sa vina altul care sa-si faca datoria.

:P Poate acum, FACE BASESCU REFERENDUM PT LEGEA VOTULUI UNINOMINAL !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rog si eu o persoana informata sa-mi explice viziunea liberala asupra votului uninominal. PSD sprijina varianta liberal si se pare ca nu va mai fi nevoie de referendumul lui Base.

Deasemenea, as dori sa stiu si variantele pentru minoritati.

Astept explicatii! Multumesc! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rog si eu o persoana informata sa-mi explice viziunea liberala asupra votului uninominal. PSD sprijina varianta liberal si se pare ca nu va mai fi nevoie de referendumul lui Base.

Deasemenea, as dori sa stiu si variantele pentru minoritati.

Astept explicatii! Multumesc! :flowers:

Doamna/domnisoara, mi-ati creat impresia a fi o naiva, chiar aveti impresia ca partidele politice vor vot uninominal ??? :blink: Declaratiile lor in acest moment sunt numai pt a mai atenua acel...75%, sunt si ei constienti de pericolul ce ii paste...!! O sa vedeti cat or sa taraganeze legea in parlament !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×