Sari la conținut
Forum Roportal
IriNaAaA

Minimal

Postări Recomandate

Bun, si ce formatii gasesc ptr acest gen muzical?

 

Si cum se identifica acest gen fata de altele?

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun, si ce formatii gasesc ptr acest gen muzical?

 

Si cum se identifica acest gen fata de altele?

tu ai citit posturile de pe prima pagină?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

minimal nu este un gen foarte cunoscut (inca) de muzica fiind adesea confundat cu house! mie sincer mi se pare foarte misto, chiar reusit.. depinde normal si de dj! ca exemplu preferat de mine ar fi dusty kid pe care am avut si fericita placere sa il ascult live. a mixat la noi acum doua saptamani sau ceva de genu, iar atmosfera de acolo a fost exact ceea ce as vrea sa vad in orice club din bucuresti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate tot mai multi pusti in general din romania iau minimalu k p un stil d imbracaminte...sh adopta stilul acesta pt a fi cool. Pt ei minimal inseamna sa te imbraci kt mai colorat..sa ai freza smechera stil strutz..sh sa mergi in club cu ochelarii p nas. :) (pastilatii de ei"")

foarte putini inteleg intradevar c sentimente transmite acest gen de muzica sh tot mai putini o sal inteleaga pe viitor.

 

p.s: strutzilor sunteti tru frate. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din pacate tot mai multi pusti in general din romania iau minimalu k p un stil d imbracaminte...sh adopta stilul acesta pt a fi cool. Pt ei minimal inseamna sa te imbraci kt mai colorat..sa ai freza smechera stil strutz..sh sa mergi in club cu ochelarii p nas. :o: (pastilatii de ei"")

foarte putini inteleg intradevar c sentimente transmite acest gen de muzica sh tot mai putini o sal inteleaga pe viitor.

 

p.s: strutzilor sunteti tru frate. :blink:

 

off: Ii confunzi, cei cu ochelari pe nas sunt COCALARI nu minimalisti..

 

on: ador minimalul:)

Editat de mnmlicious

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
off: Ii confunzi, cei cu ochelari pe nas sunt COCALARI nu minimalisti..

 

on: ador minimalul:)

 

 

sh eu ascult minimal..deci nu am nimic cu genu..dimpotriva:x

dar incep sa nu.i mai suport pe astia kre s dau minimalisti doar k sa primeasca mai multe commenturi p hi5...

qm zici tu..cocalari sau cocalari 'minimalisti'..oricum chestia asta cu ochelarii in club a plecat de la minimalisti...mai ales cei kre se drogau sh purtau ochelari ptr a nu le vedea lumea ochii...dc? pai erau prea sparti sh nu cred k se duce nimeni in club sa se laude k s.a drogat..mai ales dka e vorba de un drog tare...

aqm...k unii cocalari sau mai stiu eu au preluat acest obicei k sa creada lumea k sunt pastilati e problema lor pt k asta nu ii face mai cool... :blink:

Editat de Angel.
te rog să scrii corect rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ascult muzica HOUSE in adevaratul sens al cuvantului din clasa a 5-a... dezamagirea mea este ca, desi este primul si singurul gen de muzica pe care-l ascult, a inceput sa-mi displaca din ce in ce mai mult! detest manelele, prostia si cocalarii! are vreun punct de intersectie muzica house cu cele 3 lucruri mentionate? da... genul minimal de muzica! nu stiu si nu inteleg cum mama masi brusc toti tartanii obositi au inceput sa asculte frate "haus"! daca pana anu' trecut liberty parade era ceva frumos ce te facea totusi sa simti berlinul cu love parade pe langa tine, acum nu simti decat miros de cocalari si impresari ce nu stiu sa se bucure si sa inteleaga vreo ceva din acel ritm... tre' sa fi cool frate indiferent de ce inseamna, in romania oricum totul e inteles gresit! sa fi la moda e tot ce conteaza! hai da-ti-va minimalu' la maxim in passaturi si mertzane cocalarilor!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×