Sari la conținut
Forum Roportal
t_mann

Atlas telecom in timisoara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru 8 euro/luna ai 1.5Mbps + telefon fix. De meritat se merita (la upc platesc ceva mai mult si am doar internet la 512kbps). Ce stiti de serviciile celor de la altas telecom? sunt o firma serioasa? chiar ai viteza respectiva sau doar se lauda si ei? pica des?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt abonat la atlas telecom . Am mai fost si la alte retele , dar asta (parerea mea) e cea mai buna de pana acum , isi merita banii . Desi sunt probleme dese in ciuda semnalului slab din cauza WiFi si armatura peretilor , macar am putut downloada cu cat promite abonamentul de 8 euro. Traficul (5,10,20 Mb) e cea mai mare problema , ca se termina foarte repede daca umblii pe siteuri ca de exemplu de streaming video .

 

A , si poti cauta pe un motor de cautare un monitorizor de trafic , in vederea aflarii traficului efectuat.

Pana acum , nu mi-a picat netu(il am de 5 zile) si nu pot zice nimic de rau de aceasta firma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In pliantul care il am de la ei nu zicea nimic de limita de trafic, dar mam informat de pe siteul lor si am vazut ca au intradevar limita.. si numi prea surade ideea. Deocamdata raman pe UPC.. dar cine stie.. daca o sa apara oferte interesante.. sau daca scot limita de trafic probabil o sa fac mutarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In pliantul care il am de la ei nu zicea nimic de limita de trafic, dar mam informat de pe siteul lor si am vazut ca au intradevar limita.. si numi prea surade ideea. Deocamdata raman pe UPC.. dar cine stie.. daca o sa apara oferte interesante.. sau daca scot limita de trafic probabil o sa fac mutarea

 

N-or sa scoata limitarea de trafic , nu stiu ce viteza ai la UPC , dar mie imi pare rezonabil 256kbps dupa epuizarea traficuli , avand in vedere ca la RDS platesti cu 1 euro in plus decat la aceasta si ai o viteza de (sa nu radem) 64Kbps , care cu greu o prinzi . Apropo , la Atlas si tarifele tip Voce sunt convenabile.

 

Ti-as recomanda COMPSEQ dar nu stiu in ce zona stai . Abonamentu-i de 9 euro , n-ai telefon , dar merita (cu o viteza aprox 10Mbps , da zece , prin fibra optica , sau cablu de retea)

Din cate stiu , ronatz-ul ii plin de aceasta retea si blaskovici-ul, nu stiu restul .

Daca te intereseaza , intereseaza-te pe site-ul oficial.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe site la ATLAS scrie: Perioada minima contractuala este de 12 luni. Tarifele nu includ TVA.

Au uitat ca nu mai exista asa ceva ? Eu am citit undeva ca deja nu se mai practica (este lege) obligativitatea pe o anumita perioada contractuala in cazul serviciilor de date.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Limita de trafic ii o problema daca tin deschis torentu toata ziua.. cum obisnuiesc eu.. asa in cateva zile epuizez aia 10 giga.. la UPC am 512 kb/s (64kB/s)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu numai ce m am abonat la atlas...au venit cu o oferta de 6 euro pe luna/10 euro pe luna internet wirless, fara latime de banda...6 euro=1 mb si cel de 10=2mb...mam abonat la cel de 10...imi poate zice si mie cineva daca trebuia sa raman la upc ? la cel de upc aveam 512 si plateam in jur de 12 euro, dar fiind wireless acesta de 10 euro de la atlas sper sa nu imi vina cu un download de 60 kb sau mai putin...am inteles k atlas va avea si un hub metropolitan in curand

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×