Sari la conținut
Forum Roportal
soul_in_atoms

Pozitii in Google

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru un site ce apare pe o pozitie mai joasa in Google (saptezeci, de exemplu), exista o metoda mai "umana" de a afla exact pozitia sau trebuie vizualizate toate rezultatele pana gasim site-ul ce ne intereseaza?

Si inca ceva, prin ce metode pot fi vizualizate vizitele unui robot asupra unui site? (Cum stim ce robot si cand ne-a vizitat site-ul?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru un site ce apare pe o pozitie mai joasa in Google (saptezeci, de exemplu), exista o metoda mai "umana" de a afla exact pozitia sau trebuie vizualizate toate rezultatele pana gasim site-ul ce ne intereseaza?

 

Sunt 2 metode:

- fie folosesti "cautare avansata", selectezi sa afiseze 100 de rezultate pe pagina si apoi cauti in pagina cu rezultate folosind functia de cautare a browserul folosit (dezavantajul: pozitia nu este exacta deoarece google ordoneaza putin diferit rezultatele: afiseaza mai multe rezultate de la un singur site nu 2 cum face la cautarea obisnuita).

- folosesti: http://www.digitalpoint.com/tools/caeywords/

 

Si inca ceva, prin ce metode pot fi vizualizate vizitele unui robot asupra unui site? (Cum stim ce robot si cand ne-a vizitat site-ul?)

 

Sunt ceva scripturi gratuite care fac asa ceva:

Ex. http://www.robotstats.com/en/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa vad cine imi viziteaza site-ul mi-am instalat un script php: BBClone. Imi arata inclusiv vizitele robotilor ca google, yahoo, alexa, etc ...

 

Il poti vedea in actiune aici

Editat de orvo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×