Sari la conținut
Forum Roportal
FAFAFA

Taramul lumii de dincolo

Postări Recomandate

In unele religii se crea si poate inca se mai crede in lumea de dincolo,lumea in care sufletele se duc dupa ce moare corpul in care "traiau". Este adevarat?Exista vreo dovada ca exista?Ne va ajuta cu ceva daca am sti? NImeni nus tie...Ce-ati zice sa vorbim despre asta in acest topic :nep: ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In unele religii se crea si poate inca se mai crede in lumea de dincolo,lumea in care sufletele se duc dupa ce moare corpul in care "traiau". Este adevarat?Exista vreo dovada ca exista?Ne va ajuta cu ceva daca am sti? NImeni nus tie...Ce-ati zice sa vorbim despre asta in acest topic :nep: ?

Pai trebuie si oamenii saraci sa se amageasca cu ceva...Doar ca la Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai fiecare civilizatie/popor si-a dezvoltat propriul "rai". vikingii - valhala,indienii - nirvana etc,romanii - campiile elizee. ce este mai important sunt conditiile de intrare in 'taram'. bune sau rele, ramane de discutat :nep:

 

nu prea sunt de acord cu tine victor. credinciosi si cei care cred in nemurirea sufletului au rezistat comunismului.

 

toate cele bune

Editat de radu84

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista moartea corpului fizic si continuarea vesnic a celui spiritual ... pe marginea acestui fapt s-au povestit multe variante ale lumii de dincolo ...dar ...veste buna, exista viata dupa moarte :nep:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti sa dovedesti ? stii, am perioade cand mi-e foarte frica de moarte, si mai ales de prima noapte in cimitir, desi imi dau seama ca-i o nebunie, oricum nu mai sti, dar totusi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da... prin metoda reduceiri la absurd ...

 

crezi in ceva si se intampla ... asta e cert pentur tine ?

 

dac e asa atunci cand crezi in viat de apoi e o certitudine ca ea exista la fel cum credinta materializeaza dorintele...doar ca cei ce nu cred nu simt/vad/percep si atunci zic ca nu exista ...

vulpea care nu ajunge ... si perioade de indoiala si cadere in disperare si alte chestii are oricine :nep: stai calma

 

cand crezi ... Dumnezeu iti arata, iti da

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Există viaţă după moarte ? = Există inorogi roz cu trei coarne ? :huh:

DenniX, tu pari un băiat simpatic... G

Editat de Hortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Există viaţă după moarte ? = Există inorogi roz cu trei coarne ? :huh:

 

 

momentan nu s-a intors nimeni sa ne lamureasca ,dar daca vrei sa visezi poti ...............inorogii nu sunt roz ci albi si nu au trei coarne ci doar unul !

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×