Sari la conținut
Forum Roportal
loccabi

Diferenta de varsta intre parteneri!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, poate exista. Bine, ideal ar fi ca el sa fie mai in varsta, daca ea e cea mai in varsta.... de-aicea nu mai sunt asa sigura. Dar o relatie in care barbatul este mai matur e ideala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, poate exista. Bine, ideal ar fi ca el sa fie mai in varsta, daca ea e cea mai in varsta.... de-aicea nu mai sunt asa sigura. Dar o relatie in care barbatul este mai matur e ideala.

 

 

Maaai ce-mi place pe tema asta .....

Nu ma mai satur citind :flowers:

 

:flowers: :nep:

 

Si eu cred ca o diferenta rationala are chiar avantaje ..ramine insa sa definim 'rationala' - si aici ma incurc :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a zis mie cineva odata ca diferenta ideala intre parteneri, in situatia specificata, adica el mai in varsta, se intinde de la 5 la 15 ani. Ce sare sau e sub limita.. Adica banuiesc ca e usor de banuit de ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:nep:

 

10

Iubesti atunci cand contribui la dezvoltarea celuilalt!!!!Va multumesc pentru promptitudinea cu care ati raspuns...parerile sunt atat de diversificate...

Cand am propus tema, m-am gandit ceva mai departe....El 60, ea 30....e ok! Este echilibru din multe puncte de vedere...El matur, inteligent , puternic...ea exuberanta, tanara, vesela....se completeaza perfect! Se mentine iubirea peste 10-15 ani? Poate dragostea sa inlocuiasca sexualiateta, care, realist vorbind, intr-o zi o sa inceteze? Cum isi pot mentine cei doi iubirea vie si cum o sa contribuie unul la dezvoltarea celuilalt?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[loccabi], extras din regulament:

- Nu folositi texte cu fonturi colorate excesiv sau cu dimensiuni mari. Dimensiunile excesive vor fi reduse fara aviz si fara explicatii.

 

Culorile ce le folosesti au ca efect ingreunarea citirii textului. Multumesc! :nep:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai bune relatii sunt cand ea are 20 de ani si el 80.

Cu conditia sa aiba carnetu' de cecuri si ala de sanatate, cat cartea de telefon! :nep:

Femeilor, le recomand sa-si ia barbati cat mai tineri, pentru ca ele "pot" pana la "anu'si la multi ani",

pe cand barbati pe la 45 de ani ......

Nasol, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubesti atunci cand contribui la dezvoltarea celuilalt!!!!Va multumesc pentru promptitudinea cu care ati raspuns...parerile sunt atat de diversificate...

Cand am propus tema, m-am gandit ceva mai departe....El 60, ea 30....e ok! Este echilibru din multe puncte de vedere...El matur, inteligent , puternic...ea exuberanta, tanara, vesela....se completeaza perfect! Se mentine iubirea peste 10-15 ani? Poate dragostea sa inlocuiasca sexualiateta, care, realist vorbind, intr-o zi o sa inceteze? Cum isi pot mentine cei doi iubirea vie si cum o sa contribuie unul la dezvoltarea celuilalt?

 

 

peste 10 sau 15 ani ?ea va fi vaduva ..............poate va gasi ceva cu vreo 10 ani mai tanar ,daca are suficienti bani !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Maaai ce-mi place pe tema asta .....

Nu ma mai satur citind :angry:

 

:resent: :huh:

 

Si eu cred ca o diferenta rationala are chiar avantaje ..ramine insa sa definim 'rationala' - si aici ma incurc :x:

 

"Rationala", draga Saharian....

Psihologii ar spune ca intr-o astfel de situatie, fata proiecteaza pe tip imaginea paterna pe care nu a avut-o....Iar el, incearca pe cat posibil sa se improspateze cu tineretea ei...

Asadar, dupa spusele unora, adio ratiune.....

Biserica, sustine ca nu e indicat sa se depaseasca 15 ani.....

Cu toate astea, practica incalca aceste teorii/dogme.

Au fost cazuri in care partenerii de acest gen au fost fericiti si impliniti. S-au acceptat cu bune si rele. S-au completat pe cat posibil.

Va ascult in continuare....cu dorinta de "a diseca"pe cat se poate problema asta.......

 

 

[loccabi], extras din regulament:

- Nu folositi texte cu fonturi colorate excesiv sau cu dimensiuni mari. Dimensiunile excesive vor fi reduse fara aviz si fara explicatii.

 

Culorile ce le folosesti au ca efect ingreunarea citirii textului. Multumesc! :sorry:

Si eu iti multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Proiecteaza vreo imagine sau nu, prietena mea, care are tot 25 de ani, s'a casatorit cu unul de 48 de ani, care arata mai bine ca unul de 30, si in plus e un nebun, razi cu el intr'una... daca nu iti arata buletinul nu crezi ca are 48. Care'i faza cu anii?? :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×