Sari la conținut
Forum Roportal
Shazza

Dop de ceara

Postări Recomandate

Desi imi curat regulat urechile, ieri m-am ales cu un dop de ceara- asa presupun. nu stiu cum sa scap de le. Ati putea sa imi oferiti niste solutii, pe cat posibil ceva ce deja am in casa (sunt studenta internationala in SUA si nu am idee ce medicamente se gasesc pe aici). Pls help me!! :o: vreau sa aud cu ambele urechi din nou... v-am pupat, Flavia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la un orl-ist.Trebuie sa-ti desfunde urechea.Se face cu un jet puternic de apa calda,dintr-o seringa.Si eu am avut,si nu tine neaparat de igiena.Ai grija la alimentatie!Eu de la asta am avut probleme.Incearca sa mananci sanatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Flavia, subscriu la ce a scris sfc. Dute la un orl-ist si iti va rezolva problema in cateva minute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult pentru sfaturi!!! o sa incerc cu seringa :o: intr-adevar daca alimentatia e o cauza, atunci se intelege... la cat juncafood mananca americanii yucca!!! :o:

Pa pa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mama draga...nu incerca singura ca Doamne fereste iti spargi timpanul. Du-te la medic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati putea sa imi oferiti niste solutii, pe cat posibil ceva ce deja am in casa (sunt studenta internationala in SUA si nu am idee ce medicamente se gasesc pe aici).

 

 

Pls help me!!

Editat de fire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: yay, am scapat de el!!! a trebuit sa pun apa calda cu presiune. bineinteles, nu era nici o infectie, era ditamai dopul de ceara :spiteful: yaccas!!! dar in fine, totul e bine. nici nu realizam cat de bine poate sa fie sa auzi cu ambele urechi! cam atata, din nou, tnx pentru sfaturi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Flavia,

 

Pentru a nu mai avea pe viitor probleme ORL sau de orice natura eu iti recomand un program de sanatate bazat pe "natura". Efectul este garantat 100 % si fara urmari asupra organismului tau. Fara medicamente, fara injectii, fara agresiuni fizice asupra organismului tau. Pentru informatii utile, pentru a sti mai mult, suna la mama omida

 

Multa sanatate,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata mi s-a intamplat la fel si am incercat eu cu bete din acelea de ureche si nu stiu cum ca a ramas vata aia in ureche dar nu am observat ... si am incercat eu cu apa calda sub presiune si nu mergea... aveam la draci .. :P da' pana la urma mi-am dat seama ca e ceva acolo care sta in calea apei :crazy: tare smecheria :crazy: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai draga Flavia in primul rind cu ce te cureti in ureche ca daca imi spui cu betisoare dintralea de curatat in ureche tin sa ati spun ca nu trebuie sa mai folosesti asa ceva am patito si eu si acuma nu mai am probleme deci o data la saptamina te stergi cu un prosopel curat asa pe deasupra pe lobul urechi dar sa nu te cureti cu betisor ca faci mult mai rau

:focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×