Sari la conținut
Forum Roportal
haven_in_your_eyes

ganduri...

Postări Recomandate

de multe ori ma gandeam de ce avem nevoie de cineva sa fim fericiti...de ce avem nevoie de iubire pentru a ne simti impliniti,sta in firea omului nevoia de a avea pe cineva aproape sau suntem victime a unei mentalitati?multi ar putea raspunde zicand ca asa e de la dumnezeu si sincer imi dau seama pe zi ce trece ca...nu cred in dumnezeu,cred ca noi suntem dumnezeul universului nostru..ne rugam pentru ceva si atunci daca se implineste spunem ca dumnezeu a facut posibila implinirea dorintei fara sa ne dam seama ca noi prin puterea mintii am facut totul,iar daca nu se implineste spunem ca dumnezeu nu a vrut sa se intample in loc sa gandim ca poate noi nu ne-am dorit destul de mult sa se implineasca sau poate pur si simplu era un lucru imposibil.Ma irita conceptii de genu "totul este posibil...nimic nu este imposibil" cand sunt atat de multe lucruri imposibile...va dati seama ce fericiti am fi daca tot ar fi posibil?ciudat e ca inca mai cred ca iubirea este un lucru minunat,ca doar ea ne poate face cu adevarat fericiti....dar realizez ca rar mai exista povesti de iubire cu final fericit si ca defapt iubirea ne face sa suferim...de ce ne dorim un lucru care stim sigur ca mai devreme sau mai tarziu ne va face sa suferim...

 

In momentul in care ai iubirea iti dai seama ca iti lipseste altceva ... suferi , cauti solutii pt. ca acea neimplinire sa devina implinire iar cand iti atingi scopul iti indrepti atentia spre altceva si tot asa ...face parte din evolutie

 

Posibilul il intreaba pe imposibil :"Unde stai?"

Imposibilul raspunde :"In visurile slabanogilor "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am dat seama cat de mult am inceput sa urasc timpul liber...imi da ragazul sa ma gandesc, sa-mi retraiesc toate regretele...cateodata ma mai caut. Ma regasesc intr-o frantura ce pare-a fi muzica, intr-un colt verde al vreunui parc ce pare a fi un paradis, in ochii unui om ce pare a-mi fi prieten, intr-un zambet ce pare a fi iubire, in niste cuvinte ce par a-mi fi gandurile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×