Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

  

33 membri au votat

  1. 1. Ce parere aveti de ea?

    • Tare... Maiden rules!
      22
    • Mediu...
      7
    • Hmm...
      2
    • Jalnic
      0
    • N-am auzit de ea
      2


Postări Recomandate

da...sunt destule de zis..mie mi-au placut cel mai mult albumele pana la "Fear Of The Dark" (inclusiv)...nu prea m-a impresionat ce au ma iscos dupa aceea...e drept ca nici nu le-am ascultat prea mult...dar oricum ai dreptate, vocea lui dickinson este superba. printre albumele preferate, "The Number Of The Beast" si "Powerslave".

Editat de ManOwaR_br

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, cred ca vor ramane vesnici. Am ascultat prima data "Fear Of The Dark" si am fost hipnotizat. L-am ascultat deja de zeci de ori si e unul din albumele mele preferate. De asemenea, din punctul meu de vedere, e de apreciat ca nu si-au schimbat stilul in toti acesti ani si inca pot canta ca niste adevarati maestri. Ce am mai observat la albumele lor e ca melodiile se succed, formand parca o singura poveste. O formatie care a devenit una din preferatele mele intr-un timp foarte scurt.

Editat de whoknows

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una din trupele care nu se pot asculta doar cu un sistem audio 2.0 obisnuit. Au un ritm pe tobe hipnotic, sustinut de chitari; si, sigur, vocea nu dezamageste. Insa pentru asta, trebuie scule. Cel putin la mine, sunt pe lista de trupe ce trebuie ascultate de la cap la coada. Pana acum am doar melodii de pe primele albume selectate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa ascult mai multe albume de la Iron Maiden dar n-am putut.....insa mi-au placut Iron Maiden si Killers,chiar mi-au placut albumele alea si nu intelegeam de ce pe celelalte nu pot sa le ascult.......am inteles ca la albumele mentionate mai sus nu a participat maretul Bruce Dickinson......n-am nimic cu el,dar......nu imi place...... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi plac la nebunie, desi nu am ascultat prea multe melodii. sunt buni din toate punctele de vedere

imi palce si mascota lor, Eddie :roll:... e super tare :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am multe melodii dar imi place la nebunie mel Fear of the dark, live.At mosfera facuta de fani e incredibila. :o: :haha::band::doh:

Editat de neuron

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am multe melodii dar imi place la nebunie mel Fear of the dark, live.At mosfera facuta de fani e incredibila. :P :-:band:;)

Da, mai ales daca ai vazut Rock In Rio e cel mai bun concert al lor, este pur si simplu electrizant! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, mai ales daca ai vazut Rock In Rio e cel mai bun concert al lor, este pur si simplu electrizant! :-

uite un om care recunoaste valoarea :roll: mie imi pare rau ca am sters ca prostul primul lor concert mare din 1980 cu paul di anno ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×