Sari la conținut
Forum Roportal
ClaudiuCC

ce ii multumeste mai mult pe oameni intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o dilema...nu inteleg de fapt ce ii multumeste mai mult pe oameni intr-o relatie: sexul sau atractia sentimentala ?!

voi ati gasit raspunsul la aceast intrebare?

consider ca femeile sunt de fapt dupa sex mai mult, desigur nu sunt sigur de asta, de aceea as vrea sa raspunda sincer femeile pt a stii si eu in ce lume traiesc. eu, unul, prefer o relatie bazata mai mult pe sentimente decat sex.

Prieteni de-ai mei nu sunt de acord cu mine si spunca prefera sexul mai mult, lucru pe care nu-l cred;nu cred ca au fost sincer cu ei in primul rand.Prin urmare, fiti sinceri cu voi prima oara cand raspundeti la aceasta intrebare

Editat de Cipixxx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi tu, ar trebui sa mearga mana in mana cele doua aspecte si nu diferentiat .

daca sunt sentimente si sexul e nasol atunci, in timp, se duc de rapa si sentimentele si invers.

 

Sexul nu e o unealta de folosit intr-o relatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiecare om are nevoi diferite. si atunci cand partenerul le ofera exact ceea ce au nevoie, vor fi multumiti de relatie.

ce tip de nevoi? cred ca este un amalgam de afectiune, tandrete, sex, apreciere, iubire e.t.c. procentele difera de la individ la individ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint atrasi fizic si le place sexul - insa succesul pe durata lunga este comunitatea de valori pentru ca atit

atractia cit si apetitul sexual se atenueaza direct proportional cu durata relatiei

 

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sint atrasi fizic si le place sexul - insa succesul pe durata lunga este comunitatea de valori pentru ca atit

atractia cit si apetitul sexual se atenueaza direct proportional cu durata relatiei

 

:lol:

 

Da.

Si tocmai de aceea ar trebui ca fiecare relatie sa se bazeze pe fidelitate, pasiuni si hobby-uri comune, completare reciproca atat la munca, precum si la distractie, dorinta de a cladi ceva impreuna, prieteni comuni, acordul asupra unor decizii: asta da, aia' ba! Si nu doar atat, sa nu depinda material unul de celalalt si chiar daca unul e mai puternic, sa nu ii arate fatis acest lucru celuilalt, doar pentru a-i aminti ceva atat de evident. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o dilema...nu inteleg de fapt ce ii multumeste mai mult pe oameni intr-o relatie: sexul sau atractia sentimentala ?!

voi ati gasit raspunsul la aceast intrebare?

consider ca femeile sunt de fapt dupa sex mai mult, desigur nu sunt sigur de asta, de aceea as vrea sa raspunda sincer femeile pt a stii si eu in ce lume traiesc. eu, unul, prefer o relatie bazata mai mult pe sentimente decat sex.

Prieteni de-ai mei nu sunt de acord cu mine si spunca prefera sexul mai mult, lucru pe care nu-l cred;nu cred ca au fost sincer cu ei in primul rand.Prin urmare, fiti sinceri cu voi prima oara cand raspundeti la aceasta intrebare

 

 

 

 

Stabilitate financiara !!!

 

onest .... femeile sint dupa bani !!! si viata linistita/stabila fara griji, restul se poate aranja !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o dilema...nu inteleg de fapt ce ii multumeste mai mult pe oameni intr-o relatie: sexul sau atractia sentimentala ?!

voi ati gasit raspunsul la aceast intrebare?

consider ca femeile sunt de fapt dupa sex mai mult, desigur nu sunt sigur de asta, de aceea as vrea sa raspunda sincer femeile pt a stii si eu in ce lume traiesc. eu, unul, prefer o relatie bazata mai mult pe sentimente decat sex.

Prieteni de-ai mei nu sunt de acord cu mine si spunca prefera sexul mai mult, lucru pe care nu-l cred;nu cred ca au fost sincer cu ei in primul rand.Prin urmare, fiti sinceri cu voi prima oara cand raspundeti la aceasta intrebare

 

Dragostea dintre o femeie si un barbat nu poate exista fara sex (doar daca nu ne referim la dragostea dintre frate si sora, parinte si copil s.a.m.d. ) Dragostea este acel magnetism care tine impreuna doua persoane. De aici expresia "a face dragoste", modul prin care iubitii se daruiesc unul celuilalt. Dragostea si sexul nu pot fi divize, pentru ca una fara cealalta nu supravietuiesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
onest .... femeile sint dupa bani !!! si viata linistita/stabila fara griji, restul se poate aranja !!!

este parerea ta....niciodata nu as ramane intr'o relatie numai pentru ca nu mi'ar lipsi ceva material..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stabilitate financiara !!!

 

onest .... femeile sint dupa bani !!! si viata linistita/stabila fara griji, restul se poate aranja !!!

 

vorbeste in dreptul tau :lol:

 

femeile sunt mai mult cu parte sentimentala barbatii mai mult cu partea erotica... daca se impletesc astea doua ... ei bine asta isi doresc :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"consider ca femeile sunt de fapt dupa sex mai mult, desigur nu sunt sigur de asta, de aceea as vrea sa raspunda sincer femeile"

 

 

 

Love is ... a pair of really good jeans !!!

 

 

Mon Feb 5, 7:59 PM ET

NEW YORK, Reuters Life!

 

 

For most women, the choice between sex and a new wardrobe is simple -- they go for the clothes.

 

 

Women on average say they would be willing to give up sex for 15 months for a closet full of new apparel, with 2 percent ready to abstain from sex for three years in exchange for new duds, according to a new survey of about 1,000 women in 10 U.S. cities.

 

Sixty-one percent of women polled said it would be worse to lose their favorite article of clothing than give up sex for a month.

 

"Some people say clothes make the man, but the right clothes can even replace him," fashion designer, stylist and TV personality Carson Kressley from the reality TV show "Queer Eye for the Straight Guy" said in a statement accompanying the poll.

 

The study also suggested that clothes often wear better than relationships.

 

The average woman between 18 and 54 years of age has hung on to her favorite article of clothing for 12 and a half years, a year longer than she's held on to her longest relationship.

 

Almost three-quarters of respondents, or 70 percent, also said they believed in love at first sight when it came to finding the perfect article of clothing, while only 54 percent of women were as confident in spotting the right man.

 

Nearly half of the women, or 48 percent, taking part in the survey by consumer products giant Unilever said their favorite article of clothing was more reliable than their man in giving them confidence and making them feel sexy.

 

 

http://news.yahoo.com/s/nm/20070206/us_nm/life_clothes_dc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×