Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Biblia - intrebari, raspunsuri, puncte de vedere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Niste pamanteni care ar folosi aceasta arma a mintii ar capata puteri zeiesti in fata celor care au mintea slaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

„Ca în toate Bisericile sfinţilor, femeile voastre să tacă în biserică, căci lor nu le este îngăduit să vorbească, ci să se supună, precum zice şi Legea”, se arată în pasajul din Corinteni, 14:34.

 

http://evz.ro/biblia-teorie-controversata.html

 

 

*******************

 

Trage consecvente grave dupa sine PORUNCA asta ... femeile s-au supus in feluri lor: - Au abandonat biserica   :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 06.02.2007 la 2:27, Arcadia@ a spus:

Cu siguranta Bilbia nu ar trebui sa lipseasca nimanui din casa si din suflet... :lol:

Despre ce Biblie vorbiți?Despre Biblia Ortodoxă?Dacă da , atunci ce înțelegeți Dvs. prin a avea Biblia în suflet? Mulțumesc!

Editat de Seriosul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel puțin interesantă, tre' să recunosc, încercarea asta de mai sus de discuție în timp , dacă o putem numim așa. Recte un user din anul de grație 2019 pune o întrebare unui user din 2007 și probabil că așteaptă și răspunsul :smile:...

Dar culmea ar fi să-l și primească! :laugh:  

Oricum, pentru moment, am avut, așa, senzația că e un crâmpei din filmul ăla drăguț cu Sandra Bullock - The Lake House.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 11.07.2019 la 8:03, Seriosul a spus:

Despre ce Biblie vorbiți?Despre Biblia Ortodoxă?Dacă da , atunci ce înțelegeți Dvs. prin a avea Biblia în suflet? Mulțumesc!

Cand ajungi sa zici seara :  " Tatal meu Ceresc si cu mine suntem una"; " Maica Pamanteasca si cu mine suntem una. Respiratia Ei este respiratia mea; sangele Ei este sangele meu;  oasele Ei, carnea Ei, organele Ei interne, ochii si urechile Ei sunt oasele mele, carnea mea, organele mele interne, ochii si urechile mele. Niciodata nu ma voi desparti de Ea si totdeauna Ea imi va hrani si sustine corpul meu" , atunci te poti gandi ca ai "Biblia in suflet". (Biblia reprezinta "Cartile"= fenomenul adunarii cartilor sfinte)

" In zori, imbratisez pe Maica Mea, cu venirea noptii Ma alatur Tatalui Meu si, cu alternanta serii si a diminetii, Eu voi respira Legea Lor si nu voi intrerupe aceste Comuniuni pana la sfarsitul timpului."

(Evanghelia Eseniana- "Invataturile Celui Ales")

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Lucia N said:

Cand ajungi sa zici seara :  " Tatal meu Ceresc si cu mine suntem una"; " Maica Pamanteasca si cu mine suntem una. Respiratia Ei este respiratia mea; sangele Ei este sangele meu;  oasele Ei, carnea Ei, organele Ei interne, ochii si urechile Ei sunt oasele mele, carnea mea, organele mele interne, ochii si urechile mele. Niciodata nu ma voi desparti de Ea si totdeauna Ea imi va hrani si sustine corpul meu" , atunci te poti gandi ca ai "Biblia in suflet". (Biblia reprezinta "Cartile"= fenomenul adunarii cartilor sfinte)

" In zori, imbratisez pe Maica Mea, cu venirea noptii Ma alatur Tatalui Meu si, cu alternanta serii si a diminetii, Eu voi respira Legea Lor si nu voi intrerupe aceste Comuniuni pana la sfarsitul timpului."

(Evanghelia Eseniana- "Invataturile Celui Ales")

Luci, ăsta e doar răspunsul tău la o întrebare pusă Arcadiei. Răspunsul ei, deocamdată nu-l știm. Și aș zice că sunt puține șanse ca ea să vină colea și să ne spună ce e și cum. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Luci, ăsta e doar răspunsul tău la o întrebare pusă Arcadiei. Răspunsul ei, deocamdată nu-l știm. Și aș zice că sunt puține șanse ca ea să vină colea și să ne spună ce e și cum. 

Da, asa este. 

Eu scrisesem doar asa ca si o parere si nu altfel! Imi cer scuze! Sper sa nu se considere jignit ca am scris si eu pe aci!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 13.07.2019 la 23:21, Lucia N a spus:

Cand ajungi sa zici seara :  " Tatal meu Ceresc si cu mine suntem una"; " Maica Pamanteasca si cu mine suntem una. Respiratia Ei este respiratia mea; sangele Ei este sangele meu;  oasele Ei, carnea Ei, organele Ei interne, ochii si urechile Ei sunt oasele mele, carnea mea, organele mele interne, ochii si urechile mele. Niciodata nu ma voi desparti de Ea si totdeauna Ea imi va hrani si sustine corpul meu" , atunci te poti gandi ca ai "Biblia in suflet". (Biblia reprezinta "Cartile"= fenomenul adunarii cartilor sfinte)

" In zori, imbratisez pe Maica Mea, cu venirea noptii Ma alatur Tatalui Meu si, cu alternanta serii si a diminetii, Eu voi respira Legea Lor si nu voi intrerupe aceste Comuniuni pana la sfarsitul timpului."

(Evanghelia Eseniana- "Invataturile Celui Ales")

Eu aș vrea să vorbim despre Biblia Ortodoxă care are Vechiul Testament și Noul Testament...Biblia Ortodoxă este adevărată?Dumneavoastră faceți tot ceea ce se spune în Evanghelia Eseniana- "Invataturile Celui Ales"?Mulțumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×