Sari la conținut
Forum Roportal
browneyedvoice

Cum ajunge iubita sotie ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce il face pe un barbat sa isi doreasca sa se casatoreasca? Si ce il determina sa spuna "nu" atunci cand sotia vrea sa divorteze?

 

 

Gandul ca menajera e mult mai scumpa!... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce il face pe un barbat sa isi doreasca sa se casatoreasca? Si ce il determina sa spuna "nu" atunci cand sotia vrea sa divorteze?

 

As inclina sa spun ca atunci cand realizeaza ca trebuie sa se aseze la casa lor, sa fie "barbati seriosi", desi un act si inelul nu le garanteaza acest statut, este o conceptie general valabila. Sau hai sa fiu optimista si sa zic ca vor sa se insoare atunci cand considera ca au intalnit femeia alaturi de care sa-si traiasca restul zilelor. :roll:

 

Ca nu vrea sa divorteze, cine stie.. depinde de fiecare situatie in parte. Cred. :flowers:

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce il face pe un barbat sa isi doreasca sa se casatoreasca? Si ce il determina sa spuna "nu" atunci cand sotia vrea sa divorteze?

Sincer? Trebuie să existe un loc unde să ştii că e "acasă". Şi nu decorul contează, ci persoana care reprezintă acest "acasă".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer? Trebuie să existe un loc unde să ştii că e "acasă". Şi nu decorul contează, ci persoana care reprezintă acest "acasă".

:roll:

 

Din ce spui tu, ar trebui sa inteleg ca eu sunt "acasa" pentru el? (de aici tragandu-se si hotararea lui?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau hai sa fiu optimista si sa zic ca vor sa se insoare atunci cand considera ca au intalnit femeia alaturi de care sa-si traiasca restul zilelor. :)

Nu fi subiectivă ! :jester: E flatant să te consideri femeia "alaturi de care [el doreşte] sa-si traiasca restul zilelor", dar asta e valabil

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum ajunge iubita sotie dar ,prefer sa fiu toata viata .............iubita ! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer? Trebuie să existe un loc unde să ştii că e "acasă". Şi nu decorul contează, ci persoana care reprezintă acest "acasă".

 

..Si pentru refuzul de a divorta o fi de vina zodia ca el e rac si cica racii sunt foarte atasati de casa (sau de acasa?) :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu fi subiectivă ! :) E flatant să te consideri femeia "alaturi de care [el doreşte] sa-si traiasca restul zilelor", dar asta e valabil
Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..Si pentru refuzul de a divorta o fi de vina zodia ca el e rac si cica racii sunt foarte atasati de casa (sau de acasa?) :roll:

Eu aş spune că un Rac e foarte ataşat de ceea ce crede el că "deţine" :) Pentru un Rac, soţia e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×