Sari la conținut
Forum Roportal
A-n-C-a

Dezavantajele si avantajele unei imprimante matriceale...

Postări Recomandate

Sunt membru nou pe aici si imi cer scuze dak acest topic s-a mai discutat inainte...

Am nevoie de o imprimanta pentru a scoate facturi (3 exemplare) si m-am gandit sa cumpar o imprimanta matriciala avand in vedere ca am incercat cu una normala si a printat numai prima fatza...

As vrea sa stiu care ar fii avantajele si care ar fi dezavantajele...

Astept raspunsuri :jester:

Apropo... o imprimanta cu laser ar putea trage in 3 exemplare?? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt membru nou pe aici si imi cer scuze dak acest topic s-a mai discutat inainte...

Am nevoie de o imprimanta pentru a scoate facturi (3 exemplare) si m-am gandit sa cumpar o imprimanta matriciala avand in vedere ca am incercat cu una normala si a printat numai prima fatza...

As vrea sa stiu care ar fii avantajele si care ar fi dezavantajele...

Astept raspunsuri :jester:

Apropo... o imprimanta cu laser ar putea trage in 3 exemplare?? :P

1. Există imprimante care ştiu ce e aia "duplex" şi nu printează numai prima faţă.

2. Facturile de la RHS erau imprimate pe un laser şi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt membru nou pe aici si imi cer scuze dak acest topic s-a mai discutat inainte...

Am nevoie de o imprimanta pentru a scoate facturi (3 exemplare) si m-am gandit sa cumpar o imprimanta matriciala avand in vedere ca am incercat cu una normala si a printat numai prima fatza...

As vrea sa stiu care ar fii avantajele si care ar fi dezavantajele...

Astept raspunsuri :flowers:

Apropo... o imprimanta cu laser ar putea trage in 3 exemplare?? :)

 

daca ai facturi d'alea in 3 culori autocopiante ... singura solutie e o imprimanta matriciala !!

 

avantaje: cel mai ieftin de intretinut

dezavantaje: scumpă ... dar se amortizeaza repede avand in vedere avantajul :roll:

Editat de aditm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gasit imprimante matriciale si cu 6 milioane deci nu mi se par exagerat de scumpe... my opinion...

 

daca ai facturi d'alea in 3 culori autocopiante ... singura solutie e o imprimanta matriciala !!

 

avantaje: cel mai ieftin de intretinut

dezavantaje: scumpă ... dar se amortizeaza repede avand in vedere avantajul :roll:

am facturi din alea 3 culori : albastru, verde si rosu... la ele te referi?

Editat de A-n-C-a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am facturi din alea 3 culori : albastru, verde si rosu... la ele te referi?

 

da la alea ma refeream ...

si ma intrebam daca sunt autocopiante ... adica daca scri pe prima ... automat se imprima pe celelalte 2 ca si cum ai pune indigo ... dar defapt nu pui :roll:

oricum ... in cazul asta singura imprimanta utilizabila este cea matriceala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da la alea ma refeream ...

si ma intrebam daca sunt autocopiante ... adica daca scri pe prima ... automat se imprima pe celelalte 2 ca si cum ai pune indigo ... dar defapt nu pui :flowers:

oricum ... in cazul asta singura imprimanta utilizabila este cea matriceala

exact.. scrii pe prima si se imprima si pe urmatoarele 2... deci numai zgomotoasa :roll: imi ramane... thx ca m-ai lamurit

Editat de A-n-C-a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×