Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Ce facem cu cainii maidanezi?

Ce facem cu cainii maidanezi?  

33 membri au votat

  1. 1. Ce doriti sa facem cu ei?

    • Sa fie euthanasiati cu orice pret! Daca nu, ii omoram noi!
      6
    • Sa fie izolati in baze special amenajate, iar cei neluati in ingrijire in termen de [...] zile sa fie euthanasiati!
      9
    • Sa fie izolati in baze special amenajate, la standarde europene
      12
    • Sa fie sterilizati si lasati pe strazi pana mor singuri
      5
    • Sa fie lasati in pace! Daca vad hingher, ii dau cu rosii in cap!:)
      4


Postări Recomandate

Salut. Daca nu ma insel, Romania este tara membra U.E. cu cea mai mare pondere de cani maidanezi pe metru patrat. Din aceasta cauza, anual zeci de mii de persoane se prezinta la medic cu muscaturi iar alte cateva zeci.. mor sfasiate de haite de caini fara stapan! Cu toata valva din presa, problema cainilor vagabonzi este una despre care autoritatile vorbesc mult dar nu fac mai nimic. Ca si alte probleme dealtfel.. Pana de curand se scuzau ca fac tot posibilul dar nu sunt fonduri la bugete. In prezent exista fonduri europene, dar mai exista o problema: majoritatea romanilor ce parere are? Vrem sau nu vream sa scapam de cainii fara stapan care au impanzit strazile? Asa ca m-am gandit si eu la un sondaj la care sper sa "va bagati" :focus:

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai,eu as spune cam asa Sa fie izolati in baze special amenajate nu chiar la standarde europene!pentru ca nu prea cred ca e posibil(daca e sa fim realisti)Si oricum sa fie sterilizati(si daca ajung sa fie adoptati,si daca nu!!)

Iar eutanasiati,nici vorba :focus:

Doar daca chiar sunt prea bolnavi,si nu au sanse de vindecare,decat sa sufere mai bine sunt eutanasiati :crazy:

Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie impuscati :nep: :D :sweating: :lol: :hunter: (si ei si cei ce ii adopta si apoi ii lasa din nou liberi pe strazi),eu ca barbat nu accept ca o fiinta de sex masculin sa fie castrata(si la urma urmei nu cu partea castrata ma MUSCA)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a rezolvat inca problema lor inainte de intrare in EU ???

 

Inca sint in haite pe B-dul Magheru si langa Lido, etc .... ???

 

Atunci nu ma duc la Bucuresti nici la vara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fie lasati in pace! Sunt si ei fiinte si n-au nicio vina ca n-au stapan. :D

 

 

Nu cred ca asta e solutia! Nu sunt de acord cu eutanasierea lor,dar nici in libertate n-as dori sa ramana.Eu am fost muscata de un caine maidanez,a trebuit sa fac o gramada de injectii si in plus am ramas si cu un fel de fobie fata de caini!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi bani ar trebui sa se construiasca niste adaposturi.imi plac acociatiile gen ASPCA(cred ca am scris bine) din America care au grija de tot felul de animale fie ele cu stapan sau maidaneze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in niciun caz sa-i omoram mai bine sa organizam un centru de salvare a animalelor cum e in America ASPCA sau SPCA nu suport ca animalele sa fie omorate sau chinuite am vazut multe cazuri pe animal planet si nu mai suport ca animalele sa sufere am si eu o pisica un perus si un acvariu cu pesti si nu ias da pt nimic in lume dar mi ales sa-i CHINUI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×