Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Casatorie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu-i chiar asa. E vorba de un om care ma vrea langa el, din anumite motive. Ne stim de foarte mult timp.. dar nu stiu.. sunt lucruri care ma tin inapoi. Imi ofera ce imi doresc, doar sa ma aiba alaturi...

Presupun ca sentimentele se pot educa, atat timp cat exista respect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut o relatie de ani de zile, cu dragoste, cu tot si care trebuia sa se termine cu casatorie, dar din cauza ca nu a fost facut-a la timp s-a destrus, nu din cauza ca nu ne-am casatorit, ci timpul a dorit ca lucrurile sa se intimple altfel, de aceea cred ca totul tre de facut la momentul potrivit, si casatoria la fel, ci nu de asteptat ani de zile, viata e o joaca si noi suntem doar actori si doar uneori jucam roluri importante!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate, poate nu..

 

Ma intreb de multe ori de ce m-a ales pe mine. Nu e genul de om care sa duca lipsa. Lasand sentimentele lui putin deoparte, unul dintre motivele pentru care ma vrea e ca, daca ar fi sa accept, ar fi pentru ca vreau sa fiu cu el pentru ceea ce este el, nu cine este. Dar, oare, este de ajuns pentru o viata in doi?

 

Uneori simt ca am putea fi fericiti impreuna, ca m-ar face sa ma simt implinita.. alteori mi-e teama ca ceva ne-ar putea indeparta si nu as vrea sa risc.

 

Cred ca ma gandesc prea mult, in loc sa simt. :focus:

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate, poate nu..

 

Ma intreb de multe ori de ce m-a ales pe mine. Nu e genul de om care sa duca lipsa. Lasand sentimentele lui putin deoparte, unul dintre motivele pentru care ma vrea e ca, daca ar fi sa accept, ar fi pentru ca vreau sa fiu cu el pentru ceea ce este el, nu cine este. Dar, oare, este de ajuns pentru o viata in doi?

 

Uneori simt ca am putea fi fericiti impreuna, ca m-ar face sa ma simt implinita.. alteori mi-e teama ca ceva ne-ar putea indeparta si nu as vrea sa risc.

 

Cred ca ma gandesc prea mult, in loc sa simt. :focus:

 

Atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×