Sari la conținut
Forum Roportal
bethatron

Fenomene ocultate

Postări Recomandate

Caut persoane din Cluj-Napoca, pentru asociere si studiul fenomenelor ocultate.

Neseriosii sa se abtina.

Aprofundeaza putin, sa stiu ce inseamna "ocultate" pentru ca poate avea alt sens decit cel care l-as putea gasi in dex.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, de exemplu...

Cutremurul imens care a produs Tsunami`urile si din cauza caruia inclusiv axa pamantului s`a deplasat, este un "fenomen ocultat".

-Ce e ocultat aici? Faptul ca in urma unor acorduri mai mult sau mai putin cunoscute cutremurul a fost provocat de detonarea unor incarcaturi atomice sau nucleare(nu cunosc detalii pentru ca inca n`am studiat acest fenomen) plasate la mare adancime.

-De ce e ocultat? Probabil pentru ca face parte din planul(rile) de a ascunde(a oculta) sub masca fenomenelor "naturale" marea transformare a omenirii si a planetei noastre. (si probabil pentru a o face iminenta)

 

 

Ps. "...daca nu sunt dovezi, atunci se fabrica..."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, de exemplu...

Cutremurul imens care a produs Tsunami`urile si din cauza caruia inclusiv axa pamantului s`a deplasat, este un "fenomen ocultat".

-Ce e ocultat aici? Faptul ca in urma unor acorduri mai mult sau mai putin cunoscute cutremurul a fost provocat de detonarea unor incarcaturi atomice sau nucleare(nu cunosc detalii pentru ca inca n`am studiat acest fenomen) plasate la mare adancime.

-De ce e ocultat? Probabil pentru ca face parte din planul(rile) de a ascunde(a oculta) sub masca fenomenelor "naturale" marea transformare a omenirii si a planetei noastre. (si probabil pentru a o face iminenta)

Ps. "...daca nu sunt dovezi, atunci se fabrica..."

 

oooh! got it :plane: nu pot sa ajut:(( nus din cluj. poate colaboram la distanta! :shipwrecked:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Caut persoane din Cluj-Napoca, pentru asociere si studiul fenomenelor ocultate.

Neseriosii sa se abtina.

poate oculare , inoculate , s.m.d "ocultate" nu exista nici macar in dex :shipwrecked:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O nouă sectă e pe cale să se formeze... :shipwrecked:

Editat de Hortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O nouă sectă e pe cale să se formeze... :plane:

secta ocultatilor ? :shipwrecked:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, de exemplu...

Cutremurul imens care a produs Tsunami`urile si din cauza caruia inclusiv axa pamantului s`a deplasat, este un "fenomen ocultat".

-Ce e ocultat aici? Faptul ca in urma unor acorduri mai mult sau mai putin cunoscute cutremurul a fost provocat de detonarea unor incarcaturi atomice sau nucleare(nu cunosc detalii pentru ca inca n`am studiat acest fenomen) plasate la mare adancime.

-De ce e ocultat? Probabil pentru ca face parte din planul(rile) de a ascunde(a oculta) sub masca fenomenelor "naturale" marea transformare a omenirii si a planetei noastre. (si probabil pentru a o face iminenta)

 

 

Ps. "...daca nu sunt dovezi, atunci se fabrica..."

 

Ioi! ...nu stiam! asa de greu e, sau inca nu stii, pentru ca n-ai studiat? Daca studiezi, contacteaza-ma! Poate ma ajuti si pa mine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiti povestea"Ratusca cea urita"? :spiteful: Cea de care rideau toate gistele,ca nu e asemenea lor.

Nici nu putea fi asemenea lor fiindca era...lebada!

"Dex"-ul,este incomplet;contribuie la completarea lui,fiecare cu ce poate si-l lasa inima.Veti fi uimiti cite nu veti gasi in el!

Si eu am cautat in "dex",cuvintul "servar" si nu l-am gasit! ("...se pare ca servarele nu lucreaza atat de repede - cat se raspunde pe forum! ")

"Cine e fara de pacat sa arunce cu piatra..."

Banuiesc ca adjectivul "ocult"(ascuns,tainic,necunoscut,misterios) este cunoscut; si verbul "a oculta" este cunoscut.De aici,o multime de contradictii...si interpretari.Dar,e folosit;si e folosit in sensul de "a ascunde","a umbri"...

(http://www.google.it/search?hl=it&q=ocultat&meta=).De ce nu si "fenomene ocultate"? :o:

Numai un "guru" al literelor de talia lui Pruteanu,ne poate lumina...

Dar forma nu ar trebui sa ne opreasca accesul la continut.Ideea,ati inteles-o... :doh:

Ce va face sa fiti rautaciosi gratuit,nu inteleg... :doh: Sa fie o consecinta a cunoasterii si iluminarii?

Sau doar un fenomen ocultat? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×