Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

Idei de afaceri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ptr o afacere ,sunt cam putini,dar poti incerca cate ceva.

Cel mai usor:ia o masina si bag-o in taxi.

Mic mobilier din PAL

o franciza (sunt oferte chiar bune,vreau sa incerc si eu)

Daca ai spatiu,o spalatorie auto,sau vulcanizare.

Ambalat produse(ex:zahar)la plic

samd.totul e sa vrei sa faci ceva :victory:

[snapbacca]28051[/snapbacca]

exact asta am facut eu. Dar n-am dat masina pe mina strainilor, lucrez eu....plus ca am si masina la disp. si-mi fac programul singur...culmea coincidentei-m-am gindit si la PAL, dar la debitat...( asta acum, de-o bucata de vreme, ca de taxi ma tin inca max. 1-2 ani cel mult). pina la urma m-am hotarirt pentru. altceva, mai inedit, original, si.....poate de succes...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunparat si eu o revista. Sunt lucrur interesante in el... dar recomand numai pentru cei care nu cunosc siteul www.google.com :dee

Editat de luk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cateva zile in urma am avut o discutie cu un prieten care tocmai a teminat agronomia, despre investitiile in terenuri agricole. M-a cam pus oarecum pe ganduri pentru ca am inteles valoarea acestora este in continua crestere iar tendinta pentru urmatorii ani se mentine la fel. Voi ce stiti despre asta. Informati-ma va rog cu niste preturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. Dar un Service auto care ar putea fi castigul, sau daca s-ar merita. Eventual mai exista si o firma de constructii, care ii mai avantajos din ele? :smartass:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre siteul http://www.rs.ro/ si despre ziarul http://www.ideideafaceri.ro/?Detalii1=IAF&...9&Contact.y=159

 

Vreu si eu sa fac un abonament pentru acest ziar pentru a primi idei de afacer "la cheia"

Eu deja am dezvoltat o idee de acolo. De fapt ideea am avut-o eu mai demult, dar am luat "set-ul" pentru informatiile necesare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o intrebare. Dar un Service auto care ar putea fi castigul, sau daca s-ar merita. Eventual mai exista si o firma de constructii, care ii mai avantajos din ele? :smartass:

parerea mea este ca e mult mai bine un service auto..e mai greu la inceput ca la toate inceputurile dar e mai avantajos din multe puncte de vedere...iar daca am inteles bine, ca sa intri in afacerea cu constructii iti trebue multi nervi si mult mai multi bani...altfel nu faci decat sa traiesti de pe o zi pe alta( si binenteles multe relatii-pentru ca nu poti sa platesti cu carte de munca toti oameni..ar fi sinucidere) ...

 

Ps... Eu zic ca o afacere destul de buna si sigura este cu ciupercile.. nici un iti trebue 300 mil..totul este sa vrei sa faci.pentru ca cererea este in continua crestere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentu a incepe o afacere va puteti loga pe www.ovigroup.ro

Firma "OVIMANAGEMENT" va poate indruma catre o Afacere de Succes si Prospera.Pentru a reusi nu trebuie decat sa ne contactati!!!De asemenea puteti vizita site-ul www.ovidiuioandumitru.ro pentru a intra in contact cu cel mai bun cabinet de avocatura!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La sfarsitul lunii ianuarie va aparea o revista "OVIBIZ Romanian Business Insight" unde veti putea gasi raspunsuri legate de taxe, impozite, idei de afaceri si multe alte lucruri.Este o revista care contine toate raspunsurile la intrebarile Dumneavostra!!!Puteti accesa aceasta revista la sfarsitul lunii ianuarie pe site-ul www.ovigroup.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu banii astia, de fapt cu putin mai multi, dar se poate si asa,un prieten si-a deschis un salon de masaj erotic si si-a scos banii in mai putin de 6 luni. Nici el nu se astepta. As face la fel, dar prefer sa incerc mai intai cu o agentie imobiliara. Vine integrarea si e bine sa fii cu asa ceva pe piata.

Referitor la taxi, sunt taximetrist independent si va spun ca doar asa mai merge, de fapt nici asa pt ca se obtine f greu licenta de la primarie. Cand se vor scoate la vanzare sper sa imi pot cumpara vreo cateva. Afara au ajuns si la 200000 euro , depinde de localitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×