Sari la conținut
Forum Roportal
maybe

Idei de afaceri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu sunt multi stiu asta. Eu m-am gandit la un atelier de mobiler la comanda. Sau la unul de tamplarie din aluminiu. Sau la crescut chin-chilla. Voi ce ati mai face? A si inca ceva. Ce stiti voi despre programul SAPARD?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...cred ca sunt mai curios decat tine de sfaturile pe care le vei primi !

....recunosc deasemenea ca eu nu am curajul sa-mi dau cu parerea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ptr o afacere ,sunt cam putini,dar poti incerca cate ceva.

Cel mai usor:ia o masina si bag-o in taxi.

Mic mobilier din PAL

o franciza (sunt oferte chiar bune,vreau sa incerc si eu)

Daca ai spatiu,o spalatorie auto,sau vulcanizare.

Ambalat produse(ex:zahar)la plic

samd.totul e sa vrei sa faci ceva :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice afacere ai incepe tre sa ai in vedere si ce va urma o data cu integrarea si cu trecerea la euro. Nus cat de usor le va fi micilor intreprinzatori cu toate schimbarile si cu concurenta din afara. Sfatul meu ar fi sa te documentezi bine in domeniul in care vrei sa intri (studii de piata & chestii de genu :o: )

Succes!

PS: Sa ne tii la curent cu ce-o sa faci. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orice afacere ai incepe tre sa ai in vedere si ce va urma o data cu integrarea si cu trecerea la euro. Nus cat de usor le va fi micilor intreprinzatori cu toate schimbarile si cu concurenta din afara. Sfatul meu ar fi sa te documentezi bine in domeniul in care vrei sa intri (studii de piata & chestii de genu  :o:  )

Succes!

PS: Sa ne tii la curent cu ce-o sa faci.  :o:

[snapbacca]28089[/snapbacca]

 

Buna, typhoon, bun venit pe roportal!!!

Adevarat, perfect adevarat ceea ce ai scris!

Pe langa asta, mai trebuie multa munca, perseverenta, noroc :) si realism. Chiar daca iti doresti sa ajungi undeva sus de tot, trebuie intotdeauna sa privesti realist lucrurile, sa perseverezi si sa faci un plan de afaceri pe care sa incerci sa il duci la bun sfarsit.

 

BAFTA!!! :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Blacca CAT . Bine v-am gasit!

din "abundenta" de mesaje la topicul asta ar trebui sa trag concluzia ca oamenii habar n-au ce sa faca cu vreo 300 de milioane? e un pic amuzant ::crazy::

oricum pe mine ma cam intereseaza economia, finantele, investiile si alte chestii ce tin de domeniul asta, asa ca, daca stiti ceva site-uri sau forumuri interesante si din care pot invata cate ceva, va rog sa-mi dati de stire.

Mersi :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-as "juca" putin pe bursa pana imi vine o idee. ::spiteful::

Cu o parte din ei m-as "juca" pe piata de derivative futures, options etc. asa ca sa-mi fac mana. ::crazy::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu i-as "juca" putin pe bursa pana imi vine o idee. ::spiteful::

Cu o parte din ei m-as "juca" pe piata de derivative futures, options etc. asa ca sa-mi fac mana. ::crazy::

[snapbacca]28964[/snapbacca]

 

Buna idee si daca ai un brocaer bun, riscul nu e nici asa de mare. Dar exista.

 

Pentru typhoon - idei sunt multe , dar parerea mea e ca trebuie sa ai mai multe detalii pentru a putea sugera ce sa faca un om cu banii lui. De asta exista firmele de consultanta, nu? Pe urma vien randul planului de afaceri sa.a.m.de.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din "abundenta" de mesaje la topicul asta ar trebui sa trag concluzia ca oamenii habar n-au ce sa faca cu vreo 300 de milioane?

 

ei as! idei de a-i cheltui se gasesc...

 

Cat despre idei de afaceri nu risc sa raspund, ca nu-i nici pe departe un domeniu la care sa ma pricep, dar intrebarea ta mi-a amintit un banc :spiteful:

 

 

"Ce-ai face cu 300 de milioane?

Pai, mi-as plati datoriile.

Bine, bine, si restu-

Ei, ... restu' sa mai astepte..."

 

asa ca ai grija cum iti investesti banii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

merci pentru sfaturi.mah din cate vad eu aici in oras merge destul de bine si chiar sunt cereri pentru mobilier. Am mai gasit pe un cineva care este modelor in lemn.pentru inceput cred ca voi face "la negru" ceva. Si in functie de cum merge ma voi hotara daca voi continua sau nu.aaaa mi-am cumparat deja o masa de tamplarie cu toate cele abrig,circular etc...si un strung.meseriasul exista.Iar vorbele le-am aruncat.Am gasit o comanda pana acum.sa vedem..doamne aju-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×