Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

Dupa un timp de functionare apare un ecran albastru

Postări Recomandate

Acest lucru mi sa mai intamplat(de 2 sau 3 ori mai demult) ,dar azi dupa ce am instalat Bitdefender 9 Profesional Plus a aparut de 4 ori,

imi spune :Run a system diagnostic utility............. si sa verific memoria.

Ce masuri sa iau? :o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi sa intamplat iar :roll: :crazy: :wub: :yes: dupa ce folosesc calculatoru 40, 45 de minute apare ecranul albastru,imi spune Dumping physical memory si incepe un proces, ceva cu 1,2 ,3.....17...

+apar si mesajul Stop eror 0x00000067F(0x0000000008,0x80042000,0x0000000000,0x0000000000)

 

 

Rectific Stop eror 0x0000007F(0x0000000008,0x80042000,0x0000000000,0x0000000000)

 

 

Am intrat in Sistem information

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Memorie ai destula si nu cred ca de la BitDefender ti se trage, iar raspunsul cred ca il ai deja in primul post.

 

Incearca intai un Check Disck - bifezi Automaticalli fix error sistems - Ok - restart, apoi o defragmentare si vezi ce zice.

 

Eu asa face asa: asa scoate RAM, sters si pus bine in locasul sau. As incerca sa vad daca eroarea persista, daca da o reparare de sistem ar fi binevenita, desi personal prefer formatarea, dar asta bineinteles in situatii extreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca o sa zic cam niste aiureli,dar poate ajuta cu ceva:

 

Pe XP am avut si eu o problema asemanatoare.aveam un TV Tuner si o placa FireWire care nu le foloseam decat ocazional.M-am gandit sa le scot si OLE!a mers ca uns.Vezi daca ai ceva in genu' si incearca sa rulezi fara ca acel ceva sa mai fie conectat.

 

Rog un admin sa stearga postul daca am scris Crap:D :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In afara de ce am spus mai sus ,mai scria sa Remove orce software sau hardware instalat de curand.

am scos Bitdefender,am dat Restaurare sistem ,am instalat Norton si am dat check disck.de atunci nu mai apare (dar nu se stie ce imi rezerva viitorul :jester: :) :tease: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×