Sari la conținut
Forum Roportal
mischifitza

Spalaturi vaginale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

bunaaaa....poti face spalaturi vaginale si daca nu consulti un medic ginecolog...?...am auzit ca e bine sa faci dar doar daca vorbesti cu farmacista? ca secretia mea e cam desa si ma gandesc ca ar prinde bine cateva spalaturi ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu crezi ca spalaturile vaginale ar rezolva problema cu secretiile abundente?cam greu de zis.spalaturile vaginale se recomanda de obicei in cazul unor infectii vaginale,in perioada cand se fac anumite tratamente.in plus daca le faci asa de igiena risti sa distrugi cu timpul flora vaginala.numai bine! :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bunaaaa....poti face spalaturi vaginale si daca nu consulti un medic ginecolog...?...am auzit ca e bine sa faci dar doar daca vorbesti cu farmacista? ca secretia mea e cam desa si ma gandesc ca ar prinde bine cateva spalaturi ce ziceti?

 

 

 

 

Sincer ??????????????????DU-TE la DCT URGENT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bunaaaa....poti face spalaturi vaginale si daca nu consulti un medic ginecolog...?...am auzit ca e bine sa faci dar doar daca vorbesti cu farmacista? ca secretia mea e cam desa si ma gandesc ca ar prinde bine cateva spalaturi ce ziceti?

 

Nu crezi ca ar fi mai indicat sa mergi la medic sa-ti faca o analiza la secretia aia "deasa" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bunaaaa....poti face spalaturi vaginale si daca nu consulti un medic ginecolog...?...am auzit ca e bine sa faci dar doar daca vorbesti cu farmacista? ca secretia mea e cam desa si ma gandesc ca ar prinde bine cateva spalaturi ce ziceti?

 

Poate nu stii, insa, in perioada fertila, femeia are o secretie mult mai abundenta ca in restul zilelor... nu fa spalaturi degeaba. Mergi la medic sa vezi daca ai ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne spalam zilnic, cate un dus. Au trecut vremurile cand apa calda era o data pe saptamana din doua in doua saptamani. Acum nu mai e nici un motiv sa nu te speli zilnic, in general nu ajunge sa ne "aerisim"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa imi spal...vaginul, evident, dar sincer, nu as vrea sa dau peste una care nu s-a spalat de cateva zile bune... :yes: Cel putin o data pe zi cred ca e...mai mult decat recomandat :spiteful:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E vorba de spalaturile in vagin,si cele din zona vulvei.

Care e frecventa lor normala?

Indicat este cel putin o data pe zi, ma refer la spalaturi exterioare si cu sapunuri,creme, etc. cu Ph neutru. Acum depinde de tine, cat de des simti tu ca ai nevoie. Insa cele in vagin nu sunt indicate prea des deoarece distrug flora vaginala si te trezesti cu infectii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×