Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Stiu ca cei cu ochi albastri deoache;unii...

Dar ca ochii negri sunt "o carte deschisa",nu cred;imposibil...

Cum sa te oglindesti in abis ? Am cunoscut persoane cu ochi negri...negri...

Nu le puteai privi in ochi...Erau (ochii...) de-o adincime fara sfirsit...parca te absorbeau.Magnifici!

 

De acord cu tine Bagherra. Am ochii negri si absolut toata lumea imi spune ca nu stie sa-i `citeasca`...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da naibii oglinda aia afara!!!!!!!!1arunc-o,pisica ta simte ca nu e in regula ceva cu ea,cine te-a pus sa o iei?aduce numai ghinioane,niciodata sa nu mai aduci oglinzi gasite in casa,pe bune,e ghinion curat!!!!!te rog frumos arunc-oooooooo!!!1o cunostinta de-a noastra a murit din cauza unei oglinzi gasite afara in zapada,era de la o masina si proasta a adus-o in casa.nu e gluma,intr-un an s-a imbolnavit si a murit,nu-i de gluma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca poate sa fie oglinda o poarta spre alta lume? oglinda e un obiect frumos, frumosul nu face rau, ma refer la obiectele frumoase, nu la oameni, atunci, de ce ne sperie oglinda? sau ne vedem pe noi si nu stim ce putem deveni, si ni se face frica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De frica nu avea cum sa lesine pentru ca nu i-am zis nimic despre ea iar sa chem un popa....nu stiu ce sa zic daca ma crede nebun de legat? Nu m-am exprimat eu corect cand am zis ca nu o pot da jos practic nu prea poti sa te apropi de ea iti da o senzatie ciudata de frica nu prea pot sa descriu senzatia cand esti la un metru de ea. Pai am luat.o din simplu motiv ca imi placea cum arata pai de cand o am au murit doi membri ai familei mai exact bunica si fratele meu cu un interval de timp de trei luni sa fie ea de vina??? Nu cred asta dar.................... Da o sa fac tot posibilul sa pun si o poza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice ar fi...scapa de ea!

Nu te poti apropia de ea? Atunci,pentru ce o mai tii? :yam:

Stropeste-o de la distanta cu apa sfintita si tamaie camera. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sau cheama un preot, daca simti ceva ciudat in apropierea ei, vezi ce simte si preotul,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De frica nu avea cum sa lesine pentru ca nu i-am zis nimic despre ea iar sa chem un popa....nu stiu ce sa zic daca ma crede nebun de legat? Nu m-am exprimat eu corect cand am zis ca nu o pot da jos practic nu prea poti sa te apropi de ea iti da o senzatie ciudata de frica nu prea pot sa descriu senzatia cand esti la un metru de ea. Pai am luat.o din simplu motiv ca imi placea cum arata pai de cand o am au murit doi membri ai familei mai exact bunica si fratele meu cu un interval de timp de trei luni sa fie ea de vina??? Nu cred asta dar.................... Da o sa fac tot posibilul sa pun si o poza

 

Oglinda aia a fost folosita la vraji / desfacere de vraji - si a fost dat drumu' pe apa... nici nu trebuia sa o atingi... cheama un preot de urgentza sa itzi sfintzeasca casa si cu ajutorul lui sa dai jos oglinda si sa nu o arunci, o trimiti la randul tau tot pe apa [pe un rau] - asa cum a venit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am mai vazut pe aici variantele cum ca oglinda ar fi poarta spre lumea cealalta (lumea mortilor) sau poarta spre o alta lume. acuma intrebarea mea este : "lumea cealalta" si "o alta lume" sunt una si aceeasi sau sunt 2 lumi diferite? oare nu este oglinda o poarta de intrare intr-o lume paralela ( nu a mortilor, care evident e si ea o lume paralela)...? daca stam si ne uitam in oglinda, si ridicam bratul drept, de exemplu, in oglinda vedem o persoana care arata identic ca noi, dar care ridica bratul stang. sa fie oare doar reflectia..?

 

daca privim problema din alt unghi apare alta intrebare...presupunand ca oglinda e o poarta, atunci de ce daca indrepti un fascicul laser spre o oglinda, acesta se reflecta si este intors inapoi la sursa? in mod normal ar trebui ca fasciculul laser sa treaca prin oglinda...sau..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi s/a intamplat, de multe ori sa ma privesc in oglinda si ptr fractiuni de secunda sa am impresia ca este altcineva, dar am crezut ca e doar o parere

si mie mi s-a intamplat acelasi lucru, atat cu oglinda cat si cu fotografii de cand eram mica. nu m-am speriat si am continuat sa ma privesc. am vazut un chip de femeie cu parul prins intr-un coc, din care insa reuseau sa se elibereze rebele cateva suvite carliontate. pe cap avea o palarie care se purta demult. mi s-a parut ca o cunosc desi nu o vazusem niciodata. m-am uitat mai atent si mi-am dat seama ca sunt eu.

mi se intampla de multe ori cand privesc o fotografie a cuiva sa traiesc sentimente de bucurie sau de tristete, uneori chiar durere. incerc sa mi le explic si imi dau seama ca nu-mi apartin mie si ca sunt legate de cel sau cea din fotografie.

 

oglinda ne faciliteaza trecerea spre alte universuri, dar am inteles ca acest lucru este periculos daca nu stii cum sa il faci si nu iti asiguri o protectie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu, cand ma privesc indelung in oglinda fara sa clipesc, de obicei dispar. In locul in care ma reflectam inainte nu ma mai vad eu ci ceea ce este in spatele meu... ca si cand as fi invizibila... oare o fi avand chestia asta o explicatie logica...fizica, medicala...? :blink:

Editat de m00nchild

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×