Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Asta e piesa mea de suflet de la ei.

Din pacate n-am gasit o varianta mai spre cea originala.

:lol2: iar peste John au trecut anii.

Deci "When a blind man cries".

 

"When a blind man cries" este unul dintre label-urile Deep Purple. Cu toate ca a fost inregistrat in (decembrie) 1971 in timpul sessiunilor "Machine Head" a fost lansat doar in 1972 pe fata "B" a single-ului "Never before".

 

Pentru ca lui Ritchie Blackmore nu ii placea aceasta piesa, Deep Purple nu a cintat piesa niciodata in concert, exceptind on April 6 1972 in concertul din Quebec, cind Blackmore a fost bolnav si inlocuit de Randy California (ex. Spirit).

 

Dupa venirea in trupa a lui S. Morse, in 1994, piesa se poate gasi in toate inregistrarile din concert a grupului. A fost reluata si de Gillan, solo, cu Steve Morris (ex. Heartland), dar niciodata nu a avut acel sound magic ca si cu "the one and only" Ritchie Blackmore.

 

Iata deci inregistrarea originala....1971 sau 1972 de pe single-ul "Never before- side B, "When a Blind Man Cries" cu Ritchie Blackmore...

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe 31 octombrie, stadionul Cotroceni.Am rezervat bilete, tre' sa vina :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...am inteles ca trebuie sa lasi lucrurile sa curga de la sine.....ca trebuie sa le dau o sansa si celor mai vechi,ca muzica nu consta numai in tipete si grohaieli,asa ca,am reusit sa ascult 2 albume de la Deep Purple...sunt tare mandra de mine :brunette: ...nu ca asta ar schimba ceva,poate doar o stare de moment......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bilete si preturi se gasesc aici

La VIP deja nu mai sunt, dar la celelalte se mai gasesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am postat fotografii de la concertul DEEP PURPLE desfasurat pe stadionul Cotroceni pe 31 octombrie la www.carteadenisip.ro (galeria foto)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am postat fotografii de la concertul DEEP PURPLE desfasurat pe stadionul Cotroceni pe 31 octombrie la www.carteadenisip.ro (galeria foto)

felicitari!..sunt SUPERBE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×