Sari la conținut
Forum Roportal
ajutatiorfanii

Copilul - o pasare in colivie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu cum e prin tara, dar sper ca bucurestenii de rand care s-au dus azi la munca au simtit pe pielea lor viata cea frumoasa pe care le-au daruit-o parintii

 

ce-a fost greu a trecut insa, mai aveti doar cateva zeci de ani de munca si de mers dimineata de dimineata la serviciu sa fiti sclavii unui patron sau altuia...

 

sper sa va ganditi de doua ori inainte sa condamnati si voi la randul vostru niste copii nevinovati la o astfel de viata, intr-o astfel de societate

 

daca va pasa, nu faceti copii care sa ajunga sclavi, faceti doar daca ii puteti sustine pentru toata viata, nu doar in copilarie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mdea, deci daca eviti sa imi raspunzi inseamna ca nu esti vegetarian, ci carnivor, deci tot exemplul tau patetic cu puii de gaina e doar de fatada... si vad ca nici despre "copilul tau adoptat" nu poti sa imi spui nimic... cel mai probabil nici nu exista, si asta era o incercare patetica de a ne atrage atentia... dar macar esti cinstit, si nu mergi cu minciuna mai departe decat ai facut-o deja...

Editat de Ray of light
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut rabdare si am citit absolut tot..Si am inteles ca tu sprijini foarte mult copiii orfani,nu stiu de ce am impresia ca ai crescut intr-un orfelinat sau lucrezi intr-un orfelinat..Ok am inteles ca nu iti place munca,trezitul de dimineata s a m d..dar nu crezi ca daca ar gandi toti ca tine in cel mult 100 de ani ar disparea specia umana?Iti recomand din draga inima sa mergi la un psiholog,s-ar putea sa faca minuni in gandirea ta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricine afirma ca munca e o placere ma surprinde si ma face sa rad in acelasi timp... o placere? v-ati trezi in fiecare dimineata la 7 sa plecati la munca si sa va intoarceti de acolo seara obositi... din PLACERE?? ati face-o daca nu ati fi platiti? ca asta inseamna sa faci ceva din placere, daca o faci pur si simplu pentru ca-ti place, nu pentru ca esti obligat, nu pentru ca astepti o recompensa

 

cum vi se par week-end-urile? de-abia le asteptati? de ce? sunt doua zile pe saptamana care va priveaza de placerea de a munci... sunt doua zile in care nu e obligatoriu sa sune ceasul... cred ca pentru voi este foarte neplacut cand vine week-end-ul, si abia asteptati sa vina luni dimineata, sa munciti

 

ce naiba, pe cine duceti voi cu "placerea de a munci"? stiu de ce faceti asta insa, incercati sa va scapati de piatra de pe suflet ca v-ati condamnat copiii la 50 de ani de trezit dimineata si mers la scoala, facultate, serviciu... dar de fapt stiti foarte bine ce ati facut, insa nu trebuie sa va simtiti vinovati pentru ce ati facut inainte sa cititi mesajele mele, pentru ca nu stiati ce faceti

 

cine o face de acum incolo, stiind ce am scris, este acel parinte rau de care am povestit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricine afirma ca munca e o placere ma surprinde si ma face sa rad in acelasi timp... o placere? v-ati trezi in fiecare dimineata la 7 sa plecati la munca si sa va intoarceti de acolo seara obositi... din PLACERE?? ati face-o daca nu ati fi platiti? ca asta inseamna sa faci ceva din placere, daca o faci pur si simplu pentru ca-ti place, nu pentru ca esti obligat, nu pentru ca astepti o recompensa

 

cum vi se par week-end-urile? de-abia le asteptati? de ce? sunt doua zile pe saptamana care va priveaza de placerea de a munci... sunt doua zile in care nu e obligatoriu sa sune ceasul... cred ca pentru voi este foarte neplacut cand vine week-end-ul, si abia asteptati sa vina luni dimineata, sa munciti

 

ce naiba, pe cine duceti voi cu "placerea de a munci"? stiu de ce faceti asta insa, incercati sa va scapati de piatra de pe suflet ca v-ati condamnat copiii la 50 de ani de trezit dimineata si mers la scoala, facultate, serviciu... dar de fapt stiti foarte bine ce ati facut, insa nu trebuie sa va simtiti vinovati pentru ce ati facut inainte sa cititi mesajele mele, pentru ca nu stiati ce faceti

 

cine o face de acum incolo, stiind ce am scris, este acel parinte rau de care am povestit

 

misto :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce naiba, pe cine duceti voi cu "placerea de a munci"? stiu de ce faceti asta insa, incercati sa va scapati de piatra de pe suflet ca v-ati condamnat copiii la 50 de ani de trezit dimineata si mers la scoala, facultate, serviciu... dar de fapt stiti foarte bine ce ati facut, insa nu trebuie sa va simtiti vinovati pentru ce ati facut inainte sa cititi mesajele mele, pentru ca nu stiati ce faceti

 

cine o face de acum incolo, stiind ce am scris, este acel parinte rau de care am povestit

mda...ti-am inteles ideea...mare pacat ca ne inmultim si ca muncim pt copii si noi :evil:

 

alta nemultumire mai ai? :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat imi pare ca pentru un topic atat de aberant cum unii il considera - sunt 161 de posturi si mii de afisari... si asta nu numai pe roportal... pe mai multe forumuri... well dragilor, aberatii sunt cu tona in acest forum si raman la un nivel mic de trafic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce naiba, pe cine duceti voi cu "placerea de a munci"? stiu de ce faceti asta insa, incercati sa va scapati de piatra de pe suflet ca v-ati condamnat copiii la 50 de ani de trezit dimineata si mers la scoala, facultate, serviciu... dar de fapt stiti foarte bine ce ati facut, insa nu trebuie sa va simtiti vinovati pentru ce ati facut inainte sa cititi mesajele mele, pentru ca nu stiati ce faceti

cine o face de acum incolo, stiind ce am scris, este acel parinte rau de care am povestit

 

Una dintre cele mai amagitoare si debilitante afectiuni umane este autoamagirea. Libertatea inseamna in primul rand responsabilitate, de asta oamenii nu sunt liberi. Prefera sa se amageasca cu gandul la un salariu mai bun si la o viata completa cum o numesc unii, adica: fac o scoala , termin facultatea, ma angajez dupa care ma insor si torn eventual 2-3 copiii,dupa care mor fericit. Asta este "idealul" , nu conteaza ca ii poti creste sau sa le poti asigura un viitor cel putin decent, se amagesc cu ziua de maine si in speranta unui viitor mai bun, care de fapt nu v'a exista niciodata. Ignoranta si ipocrizia domina la tot pasul si nu ne gandim niciodata la efectele actiunilor noastre. E mai bine sa gasesti un tap ispasitor sau sa gasesti o scuza lamentabila......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×