Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

S-a lansat Windows Vista si in Romania ... la capat de lume , in sfarsit.

Ne-a vizitat si pe noi Mr. Gates ...

 

De 3 zile incerc sa imi cumpar Windows Vista !!!!! si nu am de unde !!!

Stie cineva magazine care sa aiba pe stoc Vista, Home Premium edition, varianta pe 64biti ?

 

Deja nu mai cred in magazinele online virtuale care il au la vanzare, dar de fapt nu au pe stoc nimic, si nici nu stiu cand le aduc.

 

Multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O singura intrebare : N-ai pe ce strica banii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ALX, poate vrei sa detaliezi intrebarea aia , nu inteleg unde exact vrei sa bati.

 

O data ce apare o noua versiune de WinBlows baietasii de la M$ isi invart toate resursele catre acea platforma , asta inseamna ca updateuri , suport , alea alea o sa ai din plin pentru Vista pe cand pentru XP o sa scanda incet incet.

Daca omul are pe ce sistem sa ruleze , are banii si doreste sa-si achizitioneze o copie legala, care e problema ?

Editat de Looop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chestie de piratat sau trecut pe Linux..e vorba exact de suport, de drivere pentru componente mai vechi sau noi care evident ca ele sunt putine.

Nu mi se pare o mutare prea buna sa schimbi Windows-ul la scurt timp dupa lansarea lui Vista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De 3 zile incerc sa imi cumpar Windows Vista !!!!! si nu am de unde !!!

Stie cineva magazine care sa aiba pe stoc Vista, Home Premium edition, varianta pe 64biti ?

Ce-ar fi să aştepţi p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e chestie de piratat sau trecut pe Linux..e vorba exact de suport, de drivere pentru componente mai vechi sau noi care evident ca ele sunt putine.

Nu mi se pare o mutare prea buna sa schimbi Windows-ul la scurt timp dupa lansarea lui Vista.

 

Exact ! Mai aşteaptă şi tu ceva timp..

 

Eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

frate...am vazut intr-un comunicat de presa de la m$ ca cik versiunea asta nu e recomandata si se sugereaza ramanerea pe xp pana la primul SP(care apare in vara :yes: ce naibii,nici nu e lansat bine si deja ii fac service pack? :spiteful: )ma rog,eu am RC2,l-am incercat si nu sunt multumit de el.Drivere-nu,compatibilitate cu XP-varza,viteza de rulare-a testoasei.am stat doua sapt. cu el,si dupa aia,cu nervii la pamant de BSOD,erori,restart,blocaje,samd,surpriza:Licence key expired.de unde naiba ca din perioada de trial mai aveam 10 zile.m-am c**at pe el de vista,si am trecut pe xp care merge de un milion de ori mai repede.nu conteaza ce zic ceilalti,Vista=BullShit,NOT RECOMMENDED(ps.la vista test ala,imi zicea ca e compatibil cu Ultimate,da deabea mergea cu home premium)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×