Sari la conținut
Forum Roportal
Liviu.

Mai bine zis, subforumul Electronic & Dance

Postări Recomandate

Cred ca se face o confuzie mare intre genul principal, care cuprinde mai multe stiluri, printre ele fiind si house. Ce incerc sa spun e ca house nu este un gen care sa cuprinda mai multe stiluri cum ar fi trance, chillout, club, electro, idm, techno etc, ci este un stil care apartine de genul Electronic & Dance --> Dance - cuprinde house, trance, club, acid, disco, euro dance, freestyle, techno, urban si Electronic - cuprinde ambient, breakbeat/breaks, electro, downtempo, drum & bass, experimental, IDM, minimal, happy hardcore, electronica si altele. Insa nu stiu daca ceea ce sugerez eu acum e o idee buna, deoarece astfel ar trebui sa fie schimbata si sectiunea Rock cu Alternative/Punk si Rock & Pop.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dacă citeşti topicul postat de shur'tugal acolo la importante o să găseşti şi explicaţia numelor alese pentru subforumuri. evident că numele pot fi modificate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca se face o confuzie mare intre genul principal, care cuprinde mai multe stiluri, printre ele fiind si house. Ce incerc sa spun e ca house nu este un gen care sa cuprinda mai multe stiluri cum ar fi trance, chillout, club, electro, idm, techno etc, ci este un stil care apartine de genul Electronic & Dance --> Dance - cuprinde house, trance, club, acid, disco, euro dance, freestyle, techno, urban si Electronic - cuprinde ambient, breakbeat/breaks, electro, downtempo, drum & bass, experimental, IDM, minimal, happy hardcore, electronica si altele. Insa nu stiu daca ceea ce sugerez eu acum e o idee buna, deoarece astfel ar trebui sa fie schimbata si sectiunea Rock cu Alternative/Punk si Rock & Pop.

Ai facut o clasificare corecta deci nu stiu de ce n-ar trebui considerata o idee buna. Majoritatea tind sa le bage pe toate la house. E clar ca lumea e foarte superficiala si putin documentata cand vine vb de muzica asta. Mai naspa este ca nu stiu daca, cei pasionati de muzica electronic&dance sunt mai mult de 20%. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×