Jump to content
Forum Roportal
ALX

"The Naked Chef"

Rate this topic

Recommended Posts

NU stiu cat si cand aveti timp sa va uitati la televizor, dar eu unul urmaresc o emisiune DUMINICA, la ora 14:20 pe TVR2, numita "The Nacaed Chef".

Ar merita sa-i trageti o ocheada. E un tanar la vreo 24-25 de ani Jamie Oliverse numeste subsemnatul, care face niste mancaruri pe cat de simple, pe atat de gustoase.

:o:

Alx Cred ca iar dau cu ciorba de gard.. dar "ocaiul" tau imi aduce aminte de cineva de prin inima ardealului ... coincidenta, nu?

8)

"The Nacaed Chef"

Marţi, 20 Aprilie 2010

Jamie Oliver, un bucătar printre cei mai bogaţi britanici

Autor: Alina Vătăman

Jamie Oliver are 34 de ani şi găteşte divin, spun cunoscătorii. La cei 34 de ani ai săi a adunat din gătit o avere de 65 de milioane de lire sterline, care

;)

e o incantare sa-l privesti gatind. miscari rapide si precise. comentarii la obiect fara inflorituri inutile. placut personaj. :roll:

Al dracului marketing, face mancarea mai buna...

Of course...exemplu elocvent mai jos...mamaliga vs. polenta (pe italieneste) impachetata si comercializata de parca e delicatesa.

Se gaseste peste tot aici in magazine mamaliga din asta la pachet si costa vreo 4 $ bucata.Din banii astia cumpara omul un sac de faina de porumb. :roll:

Edited by Intifada

E fat free si vine cu tot cu lectia de istorie polenta lor :cry:

Edited by Zombie Bunny

E fat free si vine cu tot cu lectia de istorie polenta lor :spiteful:

scurta istoria polentei sau al porumbului

descoperit de Columbus la prima calatorie in lumea noua in curtile localnicilor, trece oceanul cu noutatea, vinde la lumea buna de acolo, se umple de bani si mai nou italienii ne vand malai cu $15 jumate kil, sa ne invete ... sa injuram sau ce!!!