Sari la conținut
Forum Roportal
2468v

Remotiv

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Reactii adverse: (top)

In cadrul studiilor clinice au fost raportate urmatoarele evenimente adverse: ameteli, astenie uscaciunea gurii, simptome gastrointestinale, cefalee si transpiratii.

la ce reactii adverse are ... nu cred ca s-a incumetat careva sa le testeze :stars:

 

Intreb daca cineva a urmat acest tratament si a avut efect.Am gasit comentarii si in revista Medic.ro

:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice medicament are reactii adverse.Tinand cont ca substanta de baza este sunatoarea,nu creeaza dependenta precum xanaxul,sau alte benzodiazepide

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reactiile adverse sunt tocmai o mare problema, mai ales ca ele sunt asemanatoare cu cele pe care le da un atac de panica. Deci....te va speria si mai rau ceea ce vei simti de la ele. Apoi, este un adjuvant, deci nu te trateaza in mod miraculos, asa cum se asteapta oricine care a niste pastile. Iar pentru ca vad ca este indicat in stari de anxietate si depresie usoara, sfatul meu personal este ca oricine are aceste probleme sa nu mai dea bani aiurea pe medicamente care nu o sa il faca bine in veci, ci sa mearga la un psiholog care sigur il va ajuta mai mult. Numai bine! :mda:

PS: Raul, ma bucur sa te vad si imi pare rau ca n-am ajuns cand v-ati intalnit :lol: Dar poate mai am o sansa :> Salutari si pupaturi tie, frumoasei doamne si piticului ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de mai de mult de medicamentul asta, dar raman la parerea mea. Cine e convins ca e un medicament bun, n-are decat sa il ia. Depresia si anxietatea le faci de la modul propriu de gandire, deci nu vad ce iti poate face un medicament in sensul asta. Poate doar iti mai atenueaza agitatia, insa.....tulburarea ramane tot acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×