Sari la conținut
Forum Roportal
lasthope

Transplant celule stem

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragii mei,

Am citit cu viu interes ceea ce s-a scris despre acest subiect si as vrea sa stiu mai multe amanunte; in cazul unei ciroze decompensate acest transplant de celule stem se poate realiza? Daca da, acest lucru se face si in Romania?Exista vreun centru specializat la Fundeni sau la alt spital din Bucuresti sau din tara?Va rog din suflet, orice informatie mi-ar fi de mare folos!!!

Lasthope

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragii mei,

Am citit cu viu interes ceea ce s-a scris despre acest subiect si as vrea sa stiu mai multe amanunte; in cazul unei ciroze decompensate acest transplant de celule stem se poate realiza? Daca da, acest lucru se face si in Romania?Exista vreun centru specializat la Fundeni sau la alt spital din Bucuresti sau din tara?Va rog din suflet, orice informatie mi-ar fi de mare folos!!!

Lasthope

Amtrimis acum citeva zile la cineva un articol despre transplant de celule stem la spitalul Fundeni .Citeste-l te rog si daca vrei pot sa caut cum se ia legatura cu profesorul ala de la Hammersmith spital care au condus studiul,sa vedem daca mai recruteaza sau care este situatia .Legatura o s-o luati voi.

Sanatate

LOD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru raspunsul prompt.M-ar ajuta foarte mult daca as putea sa iau legatura cu acel profesor si sa aflu mai multe detalii.

Lasthope

Draga last hope,

Uite cum iei legatura cu acel profesor:

Professor NAGY HABIB

email : nagy.habib@imperial.ac.uk

telefon: +44 20 83838574

Dar cel mai sigur iei legatura cu secretara lui , Ashley ( Telefon +44 20 83 83 39 37 ) pe emailul urmator: AIrwin@hhnt.nhs.co.uk Atentie la e-mail pui a(mare) si i(mare ) la inceput ca astfel nu se duce .

Profesorul se afla la Hammersmith Hospital, Du Cane Road ,London, W12 ONN

Secretara o sa ceara copie dupa raportul medical in care sa se spuna despre conditia exacta a persoanei, rezultate la singe ,si rezultatul la coagularea singelui.Toate astea le scanezi si le atasezi la email si le trimiti secretarei impreuna cu o scrisoare in care spui ce vrei tu sa spui . Dupa aia astepti ca te contacteaza ei ca sa vii la interviu sau ce vor ei.

El a facut si face acel studiu si cercetare cu stem cells .

Mult succes

Lod

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×