Sari la conținut
Forum Roportal
cristocel

In asteptare pentru interferon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna am facut virimia si mia zis doctorul sa fac punctie credeti ca am sana sa mi se aprobe tratamentul? va multumesc :cheer:

 

 

categoric. interneaza-te, fa-ti toate analizele pentru dosar, tine-te de capul lor (alora de la clinica unde ai facut analizele) sa-ti inainteze dosarul si apoi asteapta. intre timp tine regim. sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza si ce varsta ai.Daca esti tanar a-i sanse mai mari adica daca ai pana in 40 de ani.La viremia ta sigur vei primi tratamentul.Sotul meu a avut doar 870.000 si a primit dar a asteptat cam 6 luni de la inceperea analizelor si pana a intrat pe tratament.Pana atunci fara grasimi, prajeli,alcool, tutun.Multe sucuri naturale de patrunjel, telina si morcov.Poti pune si frunzele de patrunjel .Iti doresc sanatate si sa ajungi la viremie nedetectabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai intrat de mult , dar acum m-am hotarat, vreau sa stiu daca stie careva de ce dureaza asa mult aprobarea dosarului pt tratament.L-am depus in mai 2007 , cu scor 7 , dupa 6 luni am repetat tranaminazele care mi-au iesit mai mici ceea ce a dus la scaderea scorului la 6. Cand sun imi spun ca e scorul mic , deci asteapta sa ma inbolnavesc suficient , sa-mi creasca scorul si poate..............S-a mai intamplat cuiva sa astepte aproape un an pt aprobare? Sun saptamanal la ei , de i-am plictisit .Mentionez ca am 29 ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am mai intrat de mult , dar acum m-am hotarat, vreau sa stiu daca stie careva de ce dureaza asa mult aprobarea dosarului pt tratament.L-am depus in mai 2007 , cu scor 7 , dupa 6 luni am repetat tranaminazele care mi-au iesit mai mici ceea ce a dus la scaderea scorului la 6. Cand sun imi spun ca e scorul mic , deci asteapta sa ma inbolnavesc suficient , sa-mi creasca scorul si poate..............S-a mai intamplat cuiva sa astepte aproape un an pt aprobare? Sun saptamanal la ei , de i-am plictisit .Mentionez ca am 29 ani

Sotului meu i s-a aprobat dosarul dupa 1 an dar sa-ti spun sincer nu-mi mai amintesc ce scor avea.Tocmai a terminat tratamentul acum o luna si sa speram ca lucrurile vor merge bine si in continuare.Multa sanatate iti doresc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut scor 8 şi am aşteptat fix un an de zile. Aşteaptă să faci ciroză ca să scape de un pacient. :P

Dacă nu ai transaminaze mari nu-ţi aprobă, indiferent ce grad de fibroză ai. Iar cu scorul 6 sau 7 ai de aşteptat foarte mult timp. Nu vreau să te dezamăgesc dar sunt foarte mulţi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i sistemul din pacate in Romania. Se asteapta sa ajungi in stare critica pentru ati accepta dosarul din pacate.

 

Cee-ti pot spune este sa ai incredere in Dumenzeu, tine regim cat de cat fara alcool in primul rand si apoi daca se paote fara prajeli si grsimi si in final ai sa vezi ca vei primi si tratamentul care este foarte costisitor.

De aceea se asteapta atat de mult.

 

Sanatate multa si curaj si incredere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In completarea a cele spuse mai sus, cu riscul de a provoca revolta, voi adauga urmatoarele:

Ai doua variante: sa astepti sau sa actionezi intr-un fel.

Coruptia la Casa Nationala de Asigurari e mai mare ca niciodata. Pana si o secretara mai descurcareata te poate ajuta sa fii pe prima lista aprobata. Cauta prin toate mijloacele pe cineva care sa te ajute acolo, pe cineva din interior. Din pacate, asa merg treburile. Nu stiu daca esti in pozitia de a te gandi la ceilalti "colegi" de suferinta. Cu cat primesti mai repede tratamentul ai sanse mai mari sa te vindeci.

Eu am mai spus aceste lucruri de nespus pe un forum public, imi asum acest fapt. Trebuie, insa, ca lumea sa stie ca exista acesta cai prin care unii ajung sa primeasca tratamentul mai devreme ca altii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×