Sari la conținut
Forum Roportal
cristocel

In asteptare pentru interferon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare,

 

Stie cineva sa imi spuna cam cit ar fi de asteptat ptr interferon la un scor total de 7. Scorul a fost stabilit la institutul "matei bals" in urma puctiei hepatice si a rezultatului de viremie (+ virsta, >40 ani).

Multumesc!

 

cristocel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea exista reguli la Casa de sanatate. Comisiile nu au reguli stricte de convocare, depinde si de banii pe care ii au la dispozitie si de cazurile pe care le au de rezolvat (grave sau pile). Sotul meu a asteptat anul trecut din februarie pina in iunie. Avea scor 7 si viremia 768000. Aprobarea a fost pentru trei luni. La noua analiza viremia a fost 632 si i s-a mai prelungit tratamentul patru luni. In decembrie la noua analiza viremia era 202 si s-a considerat "pacientul nu mai raspunde la tratament". Acum incerc sa fac rost fie de undeva de medicamente , fie un tratament alternativ (am scris si la o clinica din Belgrad). Medicul curant ne-a spus sa facem eforturi sa mai facem macar o luna tratament si asta incerc.

Rabdare deci!

Sanatate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea exista reguli la Casa de sanatate. Comisiile nu au reguli stricte de convocare, depinde si de banii pe care ii au la dispozitie si de cazurile pe care le au de rezolvat (grave sau pile). Sotul meu a asteptat anul trecut din februarie pina in iunie. Avea scor 7 si viremia 768000. Aprobarea a fost pentru trei luni. La noua analiza viremia a fost 632 si i s-a mai prelungit tratamentul patru luni. In decembrie la noua analiza viremia era 202 si s-a considerat "pacientul nu mai raspunde la tratament". Acum incerc sa fac rost fie de undeva de medicamente , fie un tratament alternativ (am scris si la o clinica din Belgrad). Medicul curant ne-a spus sa facem eforturi sa mai facem macar o luna tratament si asta incerc.

Rabdare deci!

Sanatate !

 

cititor1, Catalina

 

multumesc ptr raspuns. insa nu inteleg de ce s-a tras concluzia ca sotul tau nu raspunde la tratament? faptul ca viremia a scazut nu e /a fost un semn bun, cum ca de fapt rapunde la tratament? te rog fa-ma sa inteleg.

 

multumesc!

cristocel1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 6 luni de tratament, ar fi vrut ca virusul sa nu mai fie detectabil. Au foarte multe solicitari si mai scot din program pe cine considera ca tratamentul nu are un succes 100%.

Va urez mai mult succes dumneavoastra !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cititor1, Catalina

 

multumesc ptr raspuns. insa nu inteleg de ce s-a tras concluzia ca sotul tau nu raspunde la tratament? faptul ca viremia a scazut nu e /a fost un semn bun, cum ca de fapt rapunde la tratament? te rog fa-ma sa inteleg.

 

multumesc!

cristocel1

 

din cite am inteles eu, cel putin asa ni s-a spus noua, viremia tb sa scada dupa 3 luni cu 2 ordine de marime (de exp sotul meu avea la inceput 247000 si dupa 3 luni avea doar 146000, cind ar fi tb sa aiba sub 2470, asa ca i s-a intrerupt tratamentul). si noi am fost foarte surprinsi ca nu a mai primit in continuare, mai ales ca viremia se injumatatise.asta ni s-a spus noua.

sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din cite am inteles eu, cel putin asa ni s-a spus noua, viremia tb sa scada dupa 3 luni cu 2 ordine de marime (de exp sotul meu avea la inceput 247000 si dupa 3 luni avea doar 146000, cind ar fi tb sa aiba sub 2470, asa ca i s-a intrerupt tratamentul). si noi am fost foarte surprinsi ca nu a mai primit in continuare, mai ales ca viremia se injumatatise.asta ni s-a spus noua.

sanatate

 

multumesc ptr rapunsuri. dc nu te mai aproba casa de sanatate ptr continuarea tratamentului, se pare ca singura solutie e sa il cumperi, nu? sint persoane care l-au cumparat direct din farmacii? se poate cumpara direct din farmacii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×