Sari la conținut
Forum Roportal
no5knd

Calculatorul se opreste cand incerc sa scriu cd-uri?

Postări Recomandate

Deci cand incerc sa scriu un cd/dvd cu orice soft de scris calculatorul se opreste instantaneu am reinstalat windows-ul si degeaba , cand ma joc sau fac altceva nu se intampla nimic nu face nici-o problema, atunci cand am baga cd la scris si incepe sa scrie se opreste pc-ul . Spuneti-mi si mie ce sa fac ca il arunc pe gem . MULTUMESC ANTICIPAT VA ROG SA-MI RASPUNDETI.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am avut si eu aceeasi pb mai de mult cu un Cdwriter LG! El era si problema! Ideea e, din cate am erusit sa imi dau eu seama, ca cdwriterul nu functiona asa cum ar fi trebuit, si sugea prea mult curent. Sursa nu rezista, si automat imi restarta calculatorul(exact ca si la o pana de curent). Solutia: aruncal pe geam! ia unu nou!-daca nu e in garantie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sau ia o sursa buna ... ! adica d'aia mai scumpa

De acord cu tine... nu cred ca unitatea de DVD are vre'un defect :flowers: dar acum na... chiar atat de proasta sa fie sursa e cam suspect... sa incerce unitatea de DVD pe alt sistem, daca merge schimba sursa, daca nu, schimba DVDRW !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci am incercat DVD-RW pe alt sistem care il posed tot eu si nu face asa functioneaza foarte bine mentionez ca pe ala am sursa de 350 iar pe al meu de 400

dar pe ala functioneaza fara probleme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci am incercat DVD-RW pe alt sistem care il posed tot eu si nu face asa functioneaza foarte bine mentionez ca pe ala am sursa de 350 iar pe al meu de 400

dar pe ala functioneaza fara probleme

Am văzut surse "de 400 W" care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×