Sari la conținut
Forum Roportal
chicago

Adio mort tinut in casa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In concluzie...cei care vor sa-si puna capat zilelor sa se abtina :)

Editat de Clinho

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU MI SE PARE NORMAL ;DAR STATUL NU TREBUIE SA MAI CASTIGE NISTE BANI? MAI S-AR OCUPA STATUL DE ALTE STATUTURI CARE SUNT MAI IMPORTANTE :haha: NICI SA MORI NU MAI POTI :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu am fost de acord cu tinerea mortului in casa, 3 zile, la bloc... mi se pare ceva absolut grotesc; ca sa nu mai vorbim de partea igienica a acestei chestii. (mai ales pe timp de vara)

Tin minte ca acum vreo 3 ani (aveam pe atunci vreo 12-13 ani) a murit vecinul de deasupra si bineinteles am intrat si eu prin casa pt. a vedea mortul. ce sa zic... pe moment nu am fost prea impresionat, poate doar de mirosul de formol si .... , dar cred ca vre'o luna am avut cosmaruri cu vecinu' in costm de FBI :o si dormeam numai cu lumina aprinsa (cel putin pe hol...).

De atunci va spun sincer ca nu am mai vazut un mort in casa, nici macar cand a murit strabunicu de la tara nu am intrat in casa.

Nu sunt niste amintiri foarte placute... asa ca m'as bucura daca, cel putin in mediul urban mortul ar fi tinut la capela.

:haha:

Editat de alkatraz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Platesc amenda si mama va pleca din casa ei asa cum au plecat pe ultimul drum toti mosii si stramosii nostri!

Bag sama că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
, oricum Uniunea insistă să evite referirile la rădăcinile creştine ale Europei, nu? :yahoo:

Nu, dimportiva, daca te referi la ultimul discurs vituperefic al Papei te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, dimportiva, daca te referi la ultimul discurs vituperefic al Papei te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×