Sari la conținut
Forum Roportal
sry20

media de admitere

Postări Recomandate

e adevarat k d la anu nu se mai ia in considerare media din liceu la admiterea la facultate si se va lua in considerare doar media de la examenul pe kre il dai la facultate? am auzit d la cineva chestia asta dar nu stiu cat de adevarat este. a mai auzit cineva de asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e adevarat k d la anu nu se mai ia in considerare media din liceu la admiterea la facultate si se va lua in considerare doar media de la examenul pe kre il dai la facultate? am auzit d la cineva chestia asta dar nu stiu cat de adevarat este. a mai auzit cineva de asta?

 

 

adica nu se va mai intra niciunde pe dosar???? bine ar fi!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce si Romania a semnat declaratia de la Bologna, intrarea la facultate(majoritatea) nu se mai face in urma unui examen, ci pe baza unui dosar si a mediilor de la BAC si unele materii studiate in liceu.

 

daca gresesc sa ma corectati voi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fii sigur, uita-te pe site-urile universitatilor, majoritatea au deja actualizate conditiile de admitere. Din cate am vazut eu, unele sunt inca pe baza de dosare, la care conteaza media din liceu, si de la bac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica nu se va mai intra niciunde pe dosar???? bine ar fi!!

 

Tu cum ai intrat? Eu pe examen de admitere si 10% media de la BAC!! :friends:

Editat de Angela!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu cum ai intrat? Eu pe examen de admitere si 10% media de la BAC!! :stars:

 

si eu la fel!! tocmai de aia spuneam ca ar fi bine! si au fost 3 probe la examenul de admitere!! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu la fel!! tocmai de aia spuneam ca ar fi bine! si au fost 3 probe la examenul de admitere!! :stars:

 

Exact. Proba vocala, de interpretare si teoretica.

 

la ce faculte sunteti voi?(angela! si desiderio)

 

Eu sunt la Canto. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×