Sari la conținut
Forum Roportal
vesperala

regrete tardive

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lucrurile nu sunt intotdeauna atat de simple... Frica poate sa apara din mult mai multe motive decat acela ca ai ceva de ascuns, motive ce tin mai degraba de tine, de anumite lucruri din trecut pe care le-ai acumulat in subconstient, fara sa realizezi si care ies la iveala atunci cand nu te astepti, atunci cand esti mai vulnerabil, iar actiunile tale sub imperiul acelei temeri pot fi cu totul diferite decat comportamentul tau obisnuit. Iar momentul in care esti suficient de lucid incat sa devii constient de acele motive si sa-ti explici propriile reactii/greseli poate sa vina prea tarziu pentru a mai putea repara ceva.

Cred ca indiferent cat de sincer esti cu tine si indiferent cat incerci sa te analizezi...nu vei reusi niciodata sa te cunosti in totalitate. Va ramane intotdeauna ceva ascuns in adancurile fiintei tale, ceva pe care nici nu-l banuiesti, dar care poate sa iasa la iveala in momente cheie.

 

 

da mica...la mine a fost teama de a retrăi un coşmar mai vechi...

 

şi de fapt adevăratul coşmar răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da mica...la mine a fost teama de a retrăi un coşmar mai vechi...

 

şi de fapt adevăratul coşmar răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa e, dar fiind constient de pierdere ...decat nimic mai bine incerci ceva ... te vei arunca cu tupeu in neant ... si vei incepe sa zbori ... pun pariu!!!

 

daca vrei sa castigi totul fii pregatit/constient ca poti sa pierzi totul ... si asa, rupandu-te de frica de a esua...vei vedea ce dulce e reusita

 

 

 

deocamdată e amar ... ca orice lucru distrus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce simti... iubesc si eu cu disperare... e dureros sa cazi... de sus. Efectiv am ajuns in stadiul in care nu mai vreau sa simt. Vreau sa fiu de piatra. Sa nu ma atinga nimic. Culmea ironiei, spun asta de fiecare data, si de fiecare data am luat'o in freza. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorba lui Morgan Freeman in rolul lui Dumnezeu din Bruce Allmighty:

Asta da rugaciune

-recte gand aici de fata.

:P asa ceva as vrea si eu sa aud.

Se poate, fara antrenament. :focus:

Iti trebuie o fata cu "poezie".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ce simti... iubesc si eu cu disperare... e dureros sa cazi... de sus. Efectiv am ajuns in stadiul in care nu mai vreau sa simt. Vreau sa fiu de piatra. Sa nu ma atinga nimic. Culmea ironiei, spun asta de fiecare data, si de fiecare data am luat'o in freza. :P

 

 

:focus: Parca as fi scris eu asta! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot asa cum, daca ar fi trebuit sa infrunti acea lume pregatita sa traga, ai fi avut cu siguranta si curajul si puterea sa lupti, pentru ca sunt doar straini, oameni care sufleteste nu te pot atinge, teama aceea ivindu-se exact pentru ca totul a devenit prea important pentru tine...iar cand mintea ti-e intunecata de teama incepi sa gresesti, incepi sa nu mai intelegi...si te indrepti inevitabil exact spre lucrul de care-ti este cel mai teama.

Ajunsa aici...poti doar sa-ti intelegi motivele, sa-ti infrunti teama acum cand ai descoperit ca ea exista undeva ascunsa in tine, intr-un loc pe care nu-l stiai, s-o invingi acum, pentru a fi sigura ca nu se va ascunde din nou intr-un ungher al mintii si ca nu va aparea din nou, determinandu-te sa faci aceleasi greseli...si poti sa-ncerci sa-i spui ce s-a intamplat, daca mai ai ocazia... Poate ca va intelege sau poate ca nu, poate ca va avea curajul sau puterea sa mai incerce odata...sau poate ca nu. Oricat de greu ar fi, faptul ca-ti pui sufletul pe tava e tot un mod de a-ti infrunta teama. :focus: Si in final, daca tot nu mai ai nimic de pierdut... :P Curaj.

 

 

pe moment ai iluzia că acea mulţime nu te poate atinge...abia c

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vespi, important e sa stii ca ai gresit si sa iti ceri scuze, oricat de greu iti e....si cred ca mai rau e sa sti ca pt. cineva care nu merita ti'ai pierdut aproape tot din valorile care le aveai...asa, e important sa crezi cu adevarat ca ai gresit, sa ai ocazia sa o poti spune cui trebuie si atunci esti pe jumatate impacata.....nu poti impune nimic altuia....e greu, dar nu imposibil....bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×