Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

OZA

 

1047664801_m.jpg

 

Oza, o za, un lant de idei, un piept plin de timp si inimi care bat tobe de razboi inutil, un copil pierdut de mana protectoare, singur pe drumurile sale, un adult cu avantul unui prunc, la primul sau pas, calc cu un zambet sincer ca un "Te iubesc!".

Poate poet, poate nimicuri, poate picuri de cerneala, poate lacrimi, poate mint si scriu din altii, poate simt si-s viu, din litere si pana in aliteratii. Versurile sunt singure, poetul un personaj, viata trece frumos si ma pierd. De aceea cant, scriu, sunt si simt, prin poezie. Cand cant totul se opreste; voi imi cantati fericirea intre doar doua palme. Aplauze. Eu imi cant sufletul cu vocea ragusita de timp.

Octavian Ciprian Gheorghe ma numesc, am o viata frumoasa si un zambet urat. Sunt iubit si iubesc. Scriu si cant. Mai mor, mai traiesc. Mai invat, mai educ. Mai pierd, mai zambesc.

Si tot ceea ce fac, o fac cu sunet in suflet si cu suflet in sunet. Auditie placuta!

 

--------------------

 

Oza - Traieste download

Voce: Oza;

Instrumental: Rebel Monk;

Mixaj si masterizare: z0n3.

 

Oza - Gargara cu lacrimi download

Voce: Oza;

Instrumental: Rebel Monk;

Mixaj si masterizare: z0n3.

 

Oza - De-a v-ati ascunselea cu Ura download

Voce: Oza;

Instrumental: Rebel Monk;

Mixaj si masterizare: z0n3.

 

--------------------

 

Povestile unui singur om.

Suntem totul de acolo.

Iar el este tot ce auziti.

Iar eu sunt tot ce auziti.

Nimic mai putin.

 

--------------------

 

"In doi pasi grabiti" - Un album, o serie de piese si jumatati. Pentru o jumatate. Material ce ofera ganduri bune si o auditie placuta. Voce si versuri: Oza, instrumentale si sunet: Rebel Monk, mixaj si masterizare: z0n3. In curand... ( Released by www.RapPace.ro ).

 

--------------------

 

Oza @ Hi5.com

Oza @ MySpace.com

Oza @ SoundClick.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×