Sari la conținut
Forum Roportal
maruca80

Recomandare doctori hepatologi/ spitale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, am descoperit de curand (2 luni) ca am si eu HVB-cronica. Nu sunt din Bucuresti si doresc sa consult un medic bun, de fapt ca fiecare... cel mai bun. Nici care spital ar fi mai bun in Bucuresti sau in tara sa ma adresez, si cred ca mai sunt in cazul meu... Multumesc tuturor care nu ma vor critica cu acest topic, si in special celor care vor face recomandari de SPITAL / CLINICI si in cazuri fericite medici. (MyMail: casutapostala2@gmail.com)

Buna medici bpitigoi dr preda dr uni si cu experienta gasesti la FUNDENI eu acolo merg si vin bolnavi din toata tara dr. manuc SANATATE MAXIMA :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Revin cu intrebarea lui food2think - este o idee buna sa facem o astfel de lista cu doctori buni.

 

In primul rand, asa cum s-a spus deja in acest topic, este nevoie de anumite criterii pentru a califica un doctor drept bun sau nu:

 

- sa stie meserie - referintele de pe www sau din partea altor medici sunt un indiciu important

- sa aiba rabdare cu pacientul - majoritatea sunt speriati, dezorientati, traumatizati - este si normal, doar este vorba despre viata lor si nu despre culoarea perdelelor

- sa poata comunica cu variate categorii de pacienti - de la analfabeti la doctori universitari.

 

Am dat peste un medic la Matei Bals care avea doua modalitati de abordare a pacientilor:

- pe cei cu bani si cu atentii ii baga pe usa inchisa in mod normal, ii invita sa stea jos, ii intreba, ii sfatuia

- pe cei cu caciula in mana ii tinea la usa, intrau cand apucau, ii tinea in picioare si, daca i se parea ca i se stirbeste autoritatea, te trimitea la psihiatru; ii trata si pe aceia, insa modul de abordare al relatiei depindea de om

 

Pentru a evita experientele neplacute, cred ca este important sa ne impartasim experientele placute intre noi, ca sa ii ajutam si pe altii sa gaseasca oamenii potriviti.

 

Sanatate tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asa este daca nu le dai........

Eu sunt din Timisoara si cred ca am nimerit la un medic bun care spre bucuria mea si-a facut treba ba chiar m-a si incurajat -dr.Anne-Marie Branzan-Sp.Jud.Timisoara.

Un medic sa fie bun,trebuie sa fie intai OM,iar dumneaei este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate asa este daca nu le dai........

Eu sunt din Timisoara si cred ca am nimerit la un medic bun care spre bucuria mea si-a facut treba ba chiar m-a si incurajat -dr.Anne-Marie Branzan-Sp.Jud.Timisoara.

Un medic sa fie bun,trebuie sa fie intai OM,iar dumneaei este.

 

si in bucuresti nu stie nimeni, nimic?

la gastro, sau bals, sau babes?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti sa te duci la Prof. Ceausu sau prof. Calistru (de la V. Babes), prof Streinu Cercel , dr Caruntu -Bals , prof dr Oproiu, Prof Dr Mihai Voiculescu - Fundeni. Ideea este urmatoarea..aceste nume sunt autoritate in materie de hepatite...personal nu am fost la niciunul dintre ei...doar am auzit...dar tu ai vrut niste nume mari..Te sfatuiesc si pe tine ce m au sfatuit altii mai "batrani " ca noi in ale hepatitei....nu trebuie obligatoriu sa ajungi la o somitate in materie , cazul tau ca si al meu ca si al majoritarii de pe aici sunt cazuri normate de hepatita cronica...raspuns la intrebarile tale iti poate da un doctor obisnuit sa spunem desi nu asta e cel mai corect cuvant...Important este sa gasesti receptivitate ,omenie si un doctor care sa aiba suficient timp sa ti raspunda la intrebari. Sanatate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei un doctor bun, trebuie sa te documentezi. eu o fac cautand recomandari. uite un site unde poti gasi si opiniile pacientilor http://www.calificative.ro/

 

 

Buna,

 

Am inceput sa ma uit pe forumul acesta de ceva vreme in speranta ca o sa aflu cat mai multe lucruri despre hepatita.

Anul trecut am aflat ca parintii mei sufera de hepatita. Mama sufera de hepatita C, iar tata de hepatita B.

Si-au tot facut analize la un doctor de la Spit. Colentina, dar din ce imi povestesc ei nu prea sunt multumita de felul in care ii trateaza. Doctorul este destul de indiferent...

Momentan, virusul este inactiv la amandoi, slava domnului...

 

Puteti sa ne recomandati, va rog, alti doctori buni de la Spitalul Victor Babes, Colentina sau Fundeni?

 

Va multumesc din suflet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×