Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

ma numesc Maria si am 49 de ani. La un bilant biologic efectuat la inceputul anului 2006 (fara suspiciune de boala hepatica au fost depistati anticorpii HVC cu parametrii functiei hepatice normali - TGP-TGO < 20). Probabil cauza infectiei a fost tratamentul stomatologic efectuat in anul 1990. in intervalul februarie - decembrie 2006 am facut 4 testati serologice care au rezultate discordante (echivoc - pozitiv, negativ, pozitiv).

 

tot in cursul anului 2006 am investigat functia hepatica la interval de 3 luni fara sa am semne de afectare. mentionez ca sufar de hipotiroidie de cauza hipofizara (si nu autoimuna) insuficienta secretiei hipofizare de TSH.

 

Intrebarea mea este: de ce rezultatele pentru anticorpii HVC sunt cand echivoc cand pozitivi.

 

Va multumesc,

Maria Perca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Maria,

 

Nu stiu sa-ti raspund, dar poate cineva care se pricepe va citi mesajul tau si iti va raspunde.

Trebuie sa mergem inainte orice ar fi. Ai grija de tine si multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Maria, doar medicii ar putea sa te lamureasca. Dar probabil ca nici ei 100% daca nu vei face si o incarcatura virala, pentru a stabili fara echivoc daca intr-adevar ai virusul C sau nu. Banuiesc ca asta te intereseaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×