Sari la conținut
Forum Roportal
mmmmanuel80

dragoste sau necesitate?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o problema si am nevoie de ajutor

eu 26 de ani ea 38 cu copil

prima mea dragoste???? a mers un an apoi numai suferinta.problema e ca eu am gresit mereu pur si simplu ma plictiseam de ea,ca apoi sa ma intorc pt a cersi inca o sansa.

un an intreg si acum sunt in aceeasi situatie

cred ca nu mai e dragoste ci doar depedenta(poate problema copilului adult)

nu ma pot schimba desi o vreau rezist cat rezist dar apoi o iau de la capat

mai rau ca ajung la amenintari si injurii

rau nu?

astept ajutor si solutii

cred ca am nevoie de un psiholog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca gasesti un pisholog bun, da.

Pana atunci incearca singur.

 

Nu contest ca e iubire intre voi dar si un grad mare de toxicitate. Care poate veni din gelozia ei - nu neglija niciodata teama femeilor de timp, imbatranire, frica de infidelitate pe considerentul diferentei de varsta. Aceasta teama sapa suconstient chair si cele mai tari femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm, vezi tu, nu trebuie sa te joci cu mintea unei femei mautre. Ori te hotarasti ca ramai cu ea si trebuie sa lasi de la tine , inclusiv la capitolul plictiseala, ori renunti pentru totdeauna si iti vezi de ale tale. pune tot in balanta si ia o decizie pana nu e prea tarziu si te refuza ea pentru totdeauna. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ai pus bine titlul topicului. La tine e vorba de o dependenta, placuta evident. Cand vei realiza ce anume a dus la aceasta dependenta, vei reusi sa te si eliberezi, daca vrei sau daca esti suficient de puternic. Iubirea nu are nimic de a face cu necesitatea. Comportamentul tau ma duce cu gandul la un tic, pe care ni-l insusim, nu ne place sa il folosim, dar o facem, inconstient.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmmm, vezi tu, nu trebuie sa te joci cu mintea unei femei mautre. Ori te hotarasti ca ramai cu ea si trebuie sa lasi de la tine , inclusiv la capitolul plictiseala, ori renunti pentru totdeauna si iti vezi de ale tale. pune tot in balanta si ia o decizie pana nu e prea tarziu si te refuza ea pentru totdeauna. :focus:

 

 

Bravo Geo, i-ai dat un raspuns exact. Cred ca inainte de a se duce la psiholog, respectivul "copil" trebuie sa creasca. Daca ne-am duce toti la psiholog pentru ca nu stim ce vrem in viata... Eu in locul acelei femei l-as fi lasat pe "copil" sa "creasca" singur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bravo Geo, i-ai dat un raspuns exact. Cred ca inainte de a se duce la psiholog, respectivul "copil" trebuie sa creasca. Daca ne-am duce toti la psiholog pentru ca nu stim ce vrem in viata... Eu in locul acelei femei l-as fi lasat pe "copil" sa "creasca" singur.

 

 

Multam de apreciere ! :doh:

Dar stii cum e, ea mai in varsta el tinerel ........ Numai ca intervine plictiseala si din lipsa lui de experienta. Daca face tot timpul aceleasi lucruri cu ea , normal ca se plistiseste . Warning : daca se plictiseste ea de el . a pus-o ca nu mai e loc de intoarcere. :good:

Editat de geo3029

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te plictisesti pentru ca e mult mai in varsta decat tine. Dar o vrei inapoi pentru ca nu vrei sa fii singur. Pentru ca te-ai obisnuit sa ai pe cineva. Parearea mea este ca ar trebui sa gasesti o femeie mai apropiata ca varsta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt raspunsuri

dar stiti cum e si mia mie mai usor sa dau sfaturi celor care mio cer dak eu nu sunt in aceeasi oala dar cand problema te loveste parca totul devine mai greu

si cel mai greu lucru e cand sti ca trebuie sa te schimbi sti ce e bine dar nu poti

nu mai ai incredere in tine simti ca nimeni nu te mai iubesc

atunci?

confuzia ma inebuneste

ps ea nu a fost niciodata geloasa pe mine pt ca intotdeauna iam spus adevarul eu sunt acela care mam purtat si ma comport ca un nebun eu sunt cel gelos

si pt ca sa intelegeti cum stau lucrurile acuma de fapt mia ziso ca totul sa terminat dar mie greu de acceptat

da asa e sunt depedenta de ea mam obisnuit cu protectia ei acum ma simt pur si simplu daramat

dar tot cred ca un psiholog ar putea sami dea curaj sa trec desi stiu ca numai de mine depinde si ca am nevoie de timp

multumesc inca o data

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti dau un sfat. roaga pe cineva sa-i scrie o scrisoare cu toate framantarile si trairile tale...

 

ps:sa nu cumva sa te puna naiba s-o scrii tu...scrisoarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iti dau un sfat. roaga pe cineva sa-i scrie o scrisoare cu toate framantarile si trairile tale...

 

ps:sa nu cumva sa te puna naiba s-o scrii tu...scrisoarea.

 

 

Hai ca m-ai facut curios. Si ce rezultat preconizezi pentru asemena actiune ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×