Sari la conținut
Forum Roportal
Dulcica

"...Acum,

Postări Recomandate

Suntem oameni... ne nastem cu un tel.. fiecare viziune a noastra este deosebit de importanta ..

dar este posibil sa te nasti doar pentru a fi un exemplu celor care nu sunt recunoscatori ca traiesc... ??

 

http://www.speranta.as.ro/poveste.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e foarte trist.... macar daca asta ne-ar face sa pretuim mai mult viata noastra ..

imi aminteste de o poezie, poate o stiti si voi :

 

E atat de trist, c-aveam atata vreme pentru ura,

Cand viata nu-i decat o picatura

Intre acest moment si celalalt,

Si nu-i neinteles de trist,

Ca nu privim la cer mai mult,

Ca nu zambim,

Noi ce atat de repede murim....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m/a luat cu tremurici pe sina spinarii... atat de frageda saracuta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucrurile se intampla cu un scop....privesti in jur si vezi oameni care sufera...ne ramane credinta in Dumnezeu,restul....frunze in vant imprastiate de toamna....e frustrant ca se intampla asa ceva unor oameni care au un viitor in fata....te joci in fata blocului si dintr`o data descoperi k esti nenorocit!daca`ti pierzi speranta,te imbolnavesti si psihic,daca continui sa lupti,te intrebi daca are rost...eu spun k lupta cu noi insine e cea mai stransa!dar ce usor e sa vorbesc eu,un om din afara,care nu a simtit totul pe pielea lui....tragic....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem oameni... ne nastem cu un tel.. fiecare viziune a noastra este deosebit de importanta ..

dar este posibil sa te nasti doar pentru a fi un exemplu celor care nu sunt recunoscatori ca traiesc... ??

 

http://www.speranta.as.ro/poveste.html

. :o: ..tu chiar crezi ca viata este o recompensa?...eu cred ca, doar pentru moarte ar trebui sa fim recunoscatori!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×